Antalya
13.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Büyükşehir'de borç tartışması
Büyükşehir'de  borç tartışması

Büyükşehir Belediye meclis toplantısında borçlar konusu masaya yatırıldı. AK Parti ve MHP grup sözcüleri,.Büyükşehir Belediyesi'ne ait ve hisseli olduğu 12 taşınmazın, belediyenin vergi borcuna karşılık Hazine'ye devrinin yapılması konusundaki komisyon raporuna itiraz ettiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Devam Meclis Toplantısı, Belediye Hizmet Binası'nda Başkanvekili Deniz Filiz Başkanlığı'nda gerçekleşti. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, DSP ve SP'li meclis üyeleri gündemde yer alan 22 maddeyi oyladı.

BELEDİYE KAYBA UĞRAR

Gündemin 3'ncü maddesinde yer alan Büyükşehir Belediyesi'ne ait ve hisseli olduğu 12 taşınmazın, belediyenin vergi borcuna karşılık Hazine'ye devrinin yapılması konusundaki komisyon raporuna itiraz eden Ak Parti Grup sözcüsü Ali Çetin, belediyenin maddi bir takım kayıplarının olacağını söyledi.Raporun daha açıklayıcı ve net oluşması açısından vermeyi düşünülen arsalarla ilgili olarak farklı bir çalışma yapılmasını öneren Ali Çetin, "İmar Komisyonu'nu da içerisine katıp daha değerli bir teklifte bulunabileceği hususlar olduğunu belirtiyorum. Misal Kepez bölgesinden hastane yerini, kamu kurum alanlarını, 12 adet taşınmaz yaklaşık 95 dönüme yakın bir alan koymuşuz. Bunlar borcumuz karşısında vermeyi düşündüğümüz alan. Hastane yeriyle alakalı Alanya Belediyesi 21'nci maddede çalışma yapmış. Buna benzer bir çalışmayı Büyükşehir Belediyemiz de daha kapsamlı çalışılması bakımından kurumumuzun zarara uğramaması bakımından teklifimiz bu maddenin dairesine havale edilip tekrar müzakere edilmesidir. Meclise teklifimizi arz ederim. Komisyon raporuna katılmıyoruz" dedi.

MHP GRUBU DA İTİRAZ ETTİ

Ak Parti'nin görüşlerine katıldıklarını belirten MHP grup sözcüsü Selçuk Senirli, "Belediyemizin daha detaylı daha menfaatlerini koruyucu çalışması açısından dairesine iadesi uygundur" diye konuştu.

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Gündemin 3'ncü maddesi ise CHP, İYİ Parti, DSP ve SP'nin oy çokluğuyla komisyondan geldiği şekliyle ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: