Antalya
13.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM , VİDEOLU HABERLER
Tek nefes, tek ses olduk-VİDEO
Tek nefes, tek ses olduk-VİDEO

İSTİKLAL Marşı'nın kabulünün 100'üncü yılı Antalya'nın farklı noktalarında aynı anda İstiklal Marşı seslendirilerek anıldı. İl genelinde 1727 okulda 250 bini aşkın öğrenci ve öğretmene devriye gezen polisler, adliyedeki sanıklar, belediyedeki zabıtalar, kavşaktaki senfoni orkestrası da eşlik etti.

VİDEO LİNKİ

 

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, bu yıl İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yıl dönümü nedeniyle il genelinde tüm okullarda saat 12.00'de İstiklal Marşı okundu. 'Antalya tek nefes' sloganıyla il genelinde 1727 okulda, koronavirüs nedeniyle kısıtlama dışında eğitim- öğretime devam eden toplam 235 bin 711 öğrenci ve 25 bin öğretmenin katıldığı etkinliğe, birçok kamu kurum ve kuruluşuyla vatandaşlar da destek verdi.

HEP BİR AĞIZDAN

Meryem- Mustafa Ege Ortaokulu'ndaki törende Vali Ersin Yazıcı, protokol üyeleri ve öğrenciler, saatler 12.00'yi gösterdiğinde İstiklal Marşı'nı okudu. Vali Yazıcı, "Şu anda bütün Antalya'da saat 12.00 itibarıyla tüm okullarımızda kamu kurum ve kuruluşlarımızda hep birlikte İstiklal Marşımızı okuduk. İstiklal Marşımızın önemini ehemmiyetini tüm dünyaya duyurmak adına şehrimizin gösterdiği hassasiyeti, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonunda hep birlikte gerçekleştirdik. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" dedi.

KAVŞAKTA SENFONİ ORKESTRASI

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerinin araçlarında da İstiklal Marşı seslendirildi. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası kentin en işlek kavşağında İstiklal Marşı'nı canlı çaldı. Antalyaspor Kavşağı'ndaki Atatürk anıtı önünde toplanan orkestra, saat 12.00'de İstiklal Marşı'nı enstrümantal olarak seslendirdi.

POLİS EKİPLERİ SELAM DURDU

Şehirde devriye gezen polis araçlarının hoparlöründen İstiklal Marşı çalınırken, görevli polisler de selam durarak marşı seslendirdi. İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Deniz Polisi, Yat Limanı'nda İstiklal Marşı okudu. Şehit Emniyet Müdürü Uğur Gökcan botu ve deniz polisi botu ile saygı duruşunda bulunan polislere İstiklal Marşı okunurken, tekne sahipleri de eşlik etti.

BÜYÜKŞEHİR  TEK YÜREK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer,Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Genel Sekreter Yardımcıları,Daire Başkanları ve personel katıldı. Sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen törende Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası (ABBO) eşliğinde İstiklal Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

KEPEZ BELEDİYESİNDE TÖREN

Kepez Belediyesi, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Atatürk anıtının bulunduğu belediye binası önünde tören düzenlendi. Törene katılan belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve personel, önce saygı duruşunda bulundu daha sonra İstiklal Marşı’nı coşkuyla okudu.

SERİK VE DEMRE'DE AKİF ANILDI

Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve Serik İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşının kabulünü anlatan sunum gerçekleştirildi.  Demre ilçesindeki törene de  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlçe çapında düzenlenen İstiklal Marşı'nın okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: