Antalya
11.03.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Kaleiçi ve Şarampol bisikletlere açılsın
Kaleiçi ve Şarampol  bisikletlere açılsın

Antalya’da bisikletlilerin yaşadığı sorunları görüşen Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, Kaleiçi ve Kapalı Yol’un bisiklet kullanımına açılmasını önerdi.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, kentte bisiklet ulaşımıyla ilgili yaşanan sorunları görüşerek, bu sorunların çözüme kavuşturulmasıyla ilgili öneri kararlar aldı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda toplanan Gençlik ve Spor Çalışma Grubu üyeleri, Antalya kent merkezinde bulunan Kaleiçi ve Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi’nin bisiklet ulaşımına açılması önerisini görüştü. Toplantıda nostaljik tramvay ve yeni tramvay hatlarında da bisikletlerin kullanılmasını önerildi.

Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, “Kaleiçi ve Kapalı Yol’da şu anda ‘bisiklet giremez’ tabelaları var. Bu tabelalar kaldırılmalı. Kaleiçi, Kapalı Yol ile nostaljik tramvay ve yeni tramvay hatlarının bisiklet kullanımına açılmasını talep ediyoruz. Ayrıca Kaleiçi ve Kapalı Yol’dauygun yerlere bisiklet otoparkları oluşturulmalı” dedi.Toplantıda bisiklet konusunda alınan kararların Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilmesi kararı alındı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: