Antalya
11.03.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Sağlıkçılar isyanda
Sağlıkçılar isyanda

SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer, "Parmak sallayan mobbingci yöneticilerden artık korkmuyoruz. Çünkü kaybedecek bir canımız kaldı" dedi

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Covid-19 pandemisinin birinci yılı nedeniyle Antalya Atatürk Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklama öncesi Covid-19 pandemisinde hayatını kaybeden sağlık emekçileri anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

371 CAN KAYBI

SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer, “Pandeminin başından beri sağlık ve sosyal hizmet emekçileri sendikası olarak taleplerimizi sürekli dile getirmekte, pandemi yönetiminin mevcut durumuyla sorunlarımızın büyüdüğünü ifade etmekteyiz. Pandemi yönetimi nedeniyle 3 Mart 2021 itibariyle fiilen çalışma yaşamında olan 371 sağlık ve sosyal hizmet emekçisi yaşamını kaybetmiş yüz binlercesi de hastalanmıştır. Bizler, yaşatmak için yaşamak istiyoruz diye haykırdık. Sesimizi duymak istemediler. Her gün üçer beşer ölmeye başladık, bizleri görmezden geldiler” dedi.

SÖZÜNÜZÜ TUTUN

“Emekçileri artık kendilerine verilen sözlerin tutulmamasından, ücretlerinin ve özlük haklarının iş yükü ve meslek risklerine göre OECD ülkeleri ile eşit seviyeye getirileceğine umutlanmaktan ve umutlarının boşa çıkarılmasından bıktılar” diyen SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer, “Bize parmak sallayan, sürgüne gönderen mobbingci yöneticilerden de korkmuyoruz artık. Bu durumdan çıkış için ne gerekliyse yapmaya hazırız. Çünkü kaybedecek bir canımız kaldı. Onu da her gün birer ikişer kaybediyoruz. Klinikler, yoğun bakımlar, ameliyathaneler, laboratuvarlar, ambulanslar, eczaneler iş yerlerimiz değil mezarlarımız oldu.  Bu duruma ; bu ülkenin gerçek sendikaları, sağlık meslek örgütleri ve onların örgütlü gücü son verebilir” ifadelerini kullandı.

HEKİMLERİN 6 TALEBİ

Haklarımız alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz diyen Dr. Kaan Taşer, “Bu nedenle taleplerimizi bir kere daha yüksek sesle tekrarlıyoruz: Covid 19’un meslek hastalığı sayılsın, şiddet mobbing ve baskılar son bulsun. Performans, ek ödeme değil, yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyan temel ücret verilsin. Fiili hizmet zammı hakkımız ve 3600 ek gösterge hakkımız verilsin. Kadrolu güvenceli personel istihdamının yapılsın, ihraç sağlık emekçilerinin derhal görevlerine iade edilsin. Katkı katılım payları ve ilave ücretlerin kaldırılsın” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: