Antalya
08.03.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Fedakar emekçi kadınlar
Fedakar emekçi kadınlar

Antalya’nın Alanya ilçesinde pandemi döneminde kısıtlı izinlerle yoğun mesai harcayarak Covid-19'a adeta savaş açan kadın sağlık görevlileri,  fedakarca mücadele ediyor. 

Kısıtlı izinlerle ailelerinden uzak kalarak koronavirüs hastalarının tedavi edildiği birimde yoğun mesai harcayan kadın sağlıkçılar, tüm zorluklara rağmen bu süreçteki başarılarıyla dikkat çekiyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli çalışanları, yaşadığı zorlu süreci anlattı. 

BAŞARIYLA ANILMAK İSTİYORUZ

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aliye Gamze Çalış, tüm kadınların Dünya 8 Mart Kadın Günü kutladığını söyledi.  Çalış, “Özellikle korona virüs sürecinde biz kadınlar en ön safta  hastalar için uğraşırken, bir yanda da evimize enfeksiyon taşımamak için elimizden geldiğince titiz davrandık. Her ne kadar kalplerimiz ailemizle beraber olsa da tüm aklımız ve yeteneklerimizle hastanede var olmaya devam ettik. Biz kadınlar hem içimizdeki şefkat hem de akılımızdaki bilginin ışığıyla beraber hastalarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz kadınlar şiddetle değil, başarıyla anılmayı hak ediyoruz” dedi. 

KADIN İSTERSE YAPAR

 Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Dr. Esra Hazar Sayar, pandemi sürecinde ailesinden uzak kaldığı için çok zorlandığı belirterek, onlara yeterince zaman ayıramadıklarını aktardı. Sayar, “. Bu kutsal mesleği, bu memlekete ve bu ülkeye borçluyuz. Bu şekilde çalışmaya elimizden geldiğince gayet edeceğiz. Kadınların toplumun her alanında en önde var olmaları önemli” diye konuştu. Sevginin adının kadın olduğunu ifade eden Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hemşire Kübra Ersoy Doğan, “Güçlü olmak zorundayız çünkü bir kadın isterse yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Bu gün; güçlü kadınların günü, günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.  Pandemi Servisi’nden Sorumlu Hemşire Nilgün Gümüş ise şunları söyledi: “ Kadın demek; sevgi, özveri ve sağlık demek. Biz sağlık çalışanları kadın olarak anne, eş, evlat olmakla birlikte dünya sağlık sektörünün yüzde 70’ini oluşturuyoruz. Bu sebeple yaşamımız her hangi bir bölümünde sağlığınıza şefkatle dokunan yine kadın eli.”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: