Antalya
08.03.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
KONGED, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü İşkadını Nazlı Yılmaz birlikte kutladı.
KONGED, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü İşkadını Nazlı Yılmaz birlikte  kutladı.

Antalya’da sosyal sorumluluk projeleri ile dikkatleri üzerine çeken Konyaaltı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü girişimci Nazlı Yılmaz ile birlikte kutladı. Dernek Başkanı Muhammed Çevik ve yönetim kurulu üyeleri Yılmaz’ın girişimcilik yolunda verdiği mücadelenin takdire layık olduğunu ifade ederek kendisini kutladılar.

 

ŞİDDETSİZ VE SÖMÜRÜSÜZ BİR DÜNYA

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün kadınlar arası bir dayanışma günü olduğunu söyleyen Başkan Çevik, ‘8 Mart bir kadın bayramıdır ve tüm kadınlarındır. 8 Mart, artık tüm kadınların ezilme ve sömürüsüne karşı hayatın her alanındaki mücadelesinin bir sembolüdür.8 Mart‘ta cinsiyetler arasında ezme-ezilme ilişkisinin olmadığı, şiddetsiz ve sömürüsüz bir dünya ve ülke için mücadele edenleri, kadınların uluslararası birlik dayanışma ve mücadelesini selamlıyoruz’ dedi.

GİRİŞİMCİ KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

İşkadını Nazlı Yılmaz'ı "Tam bizim şehrimize yakışan emekçi ve girişimci bir kadın" olarak nitelendiren KONGED Başkanı Çevik şunları söyledi: "Antalya'da yüzündeki alerjiler nedeniyle birçok ilaç kullanmasına rağmen sonuç alamayan Nazlı Yılmaz, aleoveranın şifa verici bir özelliğe sahip olduğunu öğrenince  2017'de bu bitkinin üretimine başlamış. Şimdi 5 dönümden  3 ayrı serası ve 7,500 adet bitkisi bulunmakta. Nazlı Yılmaz herkesin sağlığını düşünüyorum diyerek, on yıl kadar emek vermiş olduğu kurutemizleme dükkanını devredip, tüm Türkiye dahil yurt dışı zincirlerini kurarak; şifa yaymayı hedeflemiş ve başarıya ulaşmış. KONGED ailesi olarak böylesi azimli ve başarılı bir kadınla aynı şehirde bulunmak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlamak bizleri de çok mutlu etmiştir"

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: