Antalya
08.03.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Virüsün gölgesinde 'Runatolia' heyecanı-VİDEOLU HABER
Virüsün gölgesinde  'Runatolia' heyecanı-VİDEOLU HABER

ANTALYA'da 16'ncısı düzenlenen Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu'na bu yıl 39 ülkeden yaklaşık 3 bin 500 sporcu katıldı.

VİDEO LİNKİ

Antalya'da düzenlenen 16'ncı Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu Cam Piramit önünden başladı. Yaklaşık 3 bin 500 profesyonel ve amatör sporcunun katıldığı maratonabu sene koronavirüs damgasını vurdu.

MASKELER YER ATILDI

Sporcular toplu şekilde değil, sosyal mesafeye uygun şekilde ve maskeyle startı bekledi. Start verildiğinde ise sporcular 5'er saniye arayla çıkış yaptı. Maratona katılanlara sık sık maskelerini koşunun 50'nci metresindeki çöp kutularına atmaları uyarısı yapıldı. Ancak uyarılara rağmen birçok sporcu maskelerini startın hemen ardından yere attı. Yarışa katılan sporcular Hadrian Kapısı, Düden Şelalesi ve Lara Plajları gibi kentin turistik yerlerinden geçtikten sonra Cam Piramit önünde etapları tamamladılar.

ŞAMPİYON OLDULAR

Erkekler maratonda 2 saat 37 dakika 9 saniye ile Mohamed Rasheed, kadınlarda ise 3 saat 19 dakika 3 saniye ile Marina Fidler şampiyon oldu.Tekerlekli sandalye kadınlarda Hamide Doğangün, erkeklerde ise Ömer Cantay birinciliği kazandı.Yarış sonunda düzenlenen törende dereceye giren sporculara plaket ve ödülleri verildi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: