Antalya
07.03.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
'Komünist Kadınlar'ın 8 Mart buluşması
 'Komünist Kadınlar'ın 8 Mart buluşması

Türkiye Komünist Partisi'ne bağlı Komünist Kadınlar, 8 Mart saat 18.30'da, Konyaaltı Caddesi'nde bulunan Atatürk Parkı içindeki Türkan Saylan Parkı önünde bir araya geliyor.

"8 Mart Dünya Kadınlar Emekçi Kadınlar Günü'nde" buluşuyoruz adlı etkinlik öncesi bir açıklama yapan Komünist Kadınlar, Daha Azına, Kötünün İyisine Razı Değiliz! Sosyalist Bir Ülke Kadınların Ellerinde Yükselecek!" dediler.

Açıklama şöyle devam etti: "Öyle bir ülke kuracağız ki açlık, yoksulluk yasaklanacak. Kimse kimseyi hor görmeyecek, kimse kimsenin emeğini değersizleştiremeyecek. Öyle bir ülke kuracağız ki bir daha hiçbir kadın katledilemeyecek, patronu tarafından sömürülemeyecek, giyimi kuşamı nedeniyle baskıya maruz kalmayacak. Öyle bir ülke kuracağız ki kadınlara yönelik herhangi bir ayrımcılık olmayacak, kadınların her hakkı güvence altına alınacak. Çocuklarımızın neşeli cıvıltıları başka ülkelerden duyulacak.  Bu topraklarda verilen mücadeleler, kazanılan haklar gericiliğe teslim edilmeyecek. Kuracağımız ülkede mücadelemiz 'Nasıl da direndiler?' diye değil, 'Boyun eğmediler ve kazandılar' diye anlatılacak. Öyle bir ülke kuracağız ki, 'Başka türlüsü olmazmış, ne güzel oldu, sosyalizm Türkiye'ye çok yakıştı' diyecekler. Yaşasın 8 Mart! Yaşasın dayanışma!"

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: