Antalya
05.03.2021
A

Bu sezon toplamda 40 lig maçına çıkacak olan Antalyaspor için, her 90 dakikanın ayrı bir hikayesi olacaktır. Ancak hiçbir maçın hikayesi dün akşam oynanan Fenerbahçe müsabakası kadar anlamlı olmayacaktır.

Hocasıyla, oyuncusuyla, attığı golüyle, aldığı sonucuyla tamamen tarihe geçecek bir karşılaşma izledik. Bundan önceki maçların aksine, Antalyaspor sadece savunma yaparak değil, rakibinden daha çok hücum yaparak ve daha çok pozisyona girerek 1 puanı aldı. Deyim yerindeyse bu beraberliğe sevinemedi bile.

Öylesine tempolu ve zevkli bir maç seyrettirdiler ki, uzatma dakikalarında bile önce Doğukan, sonra Podolski bomboş kaleye topu atamadılar. Maçtan önce 1 puana razı olan tüm Antalyasporlular, hakem Ümit Öztürk son düdüğü çaldığında kaçan galibiyete üzüldü.

Antalyaspor, Fenerbahçe deplasmanında bu sezonun 14’üncü beraberliğini elde etti. Bundan sonra da beraberlikler alacaktır. Ancak Ersun Yanal’ın 500’üncü maçının olması, kulüp tarihinin 1000’inci golünü Fredy’nin kaydetmesi ve yenilmezlik serisini 12 maça çıkararak 55 yıllık kulüp tarihinin rekorunu kırması, mevcut futbolcu ve teknik kadronun tarihe geçmesine, taraftarın da kıvanç duymasına neden oldu.

Kısıtlı imkanlarla tarih yazan Ersun Yanal’ı ve ekibini, sahaya yüreğini koyarak isimlerini altın harflerle yazdıran futbolcuları, tam kadroya yakın İstanbul’a giderek takımı yalnız bırakmayan yönetimi tebrik ediyorum. Bütün kadroyu ayakta alkışlıyorum.

Galibiyete çok yaklaşmıştık, olmadı. Kaçan galibiyet nazar boncuğu olsun.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok