Antalya
04.03.2021
A
GÜNCEL , ADLİYE
İlk yardım kargaşası
İlk yardım kargaşası

Antalya'da otomobilin aynı yönde giden ticari araca arkadan çarptığı kazada 4 kişi yaralandı. Çimlerin üzerine yatırılan yaralılara müdahale sırasında tam anlamıyla ilk yardım kargaşası yaşandı

Manavgat istikametinden Alanya istikametine gitmekte olan Caner Özyapı’nın kullandığı 01 JK 044 plakalı otomobil, aynı istikamete seyir halindeki Ahmet Ali Çınar’ın kullandığı 07 YS 826 plakalı ticari araca arkadan çarptı. Kazada 01 JK 044 plakalı araçta bulunan Yahya İngin ve Bülent Bal yaralandı. Kazanın ardından yaralılara ilk müdahaleyi yoldan geçen diğer araçlarda bulunan vatandaşlar yaptı.

HER KAFADAN BİR SES ÇIKTI

Araçlardan indirilen ve çimlerin üzerine yatırılan yaralılara müdahale sırasında tam anlamıyla ilk yardım kargaşası yaşandı. Adeta her kafadan bir sesin çıktığı müdahale sırasında yaralılar bir ara araçlara bindirilerek hastaneye götürülmek istense de diğer vatandaşların müdahalesiyle ambulans ve sağlık ekibi beklendi. Yaralılar olay yerinde yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ambulansla hastaneye gitmeyen araç sürücülerinin de daha sonra tedavi amacıyla kendi imkanlarıyla hastaneye gittikleri bildirildi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: