Antalya
02.03.2021
A
GENEL , SPOR
Gençlerle gelen başarı
Gençlerle gelen başarı

Devre arasında transfer yapamayan tek takım olan Antalyaspor’da, Teknik Direktör Ersun Yanal gençlere dikkat çekti. Yanal, “Gökdeniz, Bünyamin ve Doğukan’ın yanına Imeri, Mevlüthan ve Mert de eklenecek. Önümüzdeki sezon yeni gençler de sahne alacak” dedi

Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, devre arasında transfer yapamayan tek takımın kendileri olduğunu belirterek, “Her devre arası ortalama 150 transfer yapılıyor. Biz transfer yapmadık ve mevcut kadrodan oyuncu gönderdik. Daha fazla oyuncu da gönderebilirdik. Ancak Gökdeniz, Bünyamin, Doğukan gibi isimleri kazandık. Önümüzdeki dönemde bu gençlerin sayıları daha da artacak” dedi.

YENİLMESİ ZOR BİR TAKIMIZ

Tüm olumsuzlukları rağmen ligde orta sıralarda yer aldıklarını, kupada ise yarı finalde olduklarını hatırlatan tecrübeli teknik adam, “34 puanımız var ve 5-6 puan da eksik topladık. Her şeyden önemlisi yenilmesi çok zor bir takım haline geldik. Bu tabloya bu gençlerle geldik. Öyle bir noktaya geldik ki; ligdeki birçok ekip bizi yenmek için çok iştahlı. Bu oluşturduğumuz yapıyı Türk futbolunun geldiği noktayla kıyasladığımızda, oldukça mutlu oluyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ GENÇLER GELİYOR

Devre arasında transfer yapamamalarına rağmen Gökdeniz Bayrakdar, Bünyamin Balcı ve Doğukan Sinik’i ilk 11’in değişmez isimleri haline getirdiklerini belirten Yanal, “Bunlara ilave olacak Omar Imeri, Mevlüt Han Ekelik, Mert Yılmaz gibi birçok oyuncu var. Bünyamin çok dayanıklı, çok farklı yönlerde oynayabilen bir oyuncu. Doğukan, şu anda en yetenekli, tekniği yüksek bir oyuncu, onun da eksikleri var. Biraz maç eksiği var, onu tamamlaması gerekiyor. Onu tamamladığında çok başka bir oyuncu olacak. Başka genç oyuncular da var. Önümüzdeki sezon ‘Ya bu oyuncu nereden çıktı?’ diyeceğiniz oyuncular var” şeklinde konuştu.

GÖKDENİZ’E AYRI PARANTEZ

Bu sezon attığı gollerle birçok Avrupa kulübünün takibine giren 19 yaşındaki Gökdeniz Bayrakdar’dan ayrıca bahseden Yanal, şunları söyledi: “Güçlü bir fiziğe, kötü olmayan bir tekniğe ve çok iyi olan bir gol vuruş becerisine sahip. Dayanıklılığı çok iyi. Ayrıca çok düzgün bir profesyonel. Gökdeniz’in, biraz daha oyun yorumu, oyun tekniği ve oyun zekası geliştiğinde çok daha farklı bir kulvara geçeceğini düşünüyorum”. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: