Antalya
02.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
235 bin öğrenci yüz yüze eğitime başladı
235 bin öğrenci yüz yüze eğitime başladı

Kademeli normalleşme kapsamında yüksek riskli iller arasında yer alan turizm kenti Antalya’da, okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı.  

 

Antalya genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokulların 8'nci sınıfları ile lise 12'nci sınıflar 2 Mart Salı günü ders başı yaptı. Daha önce kırsal alanlar ve seyrek nüfuslu bölgelerdeki okulların yüz yüze eğitime devam ettiği Antalya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda il genelinde tüm okullar dezenfekte edildi.

OKULLARA ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Müdür Yardımcısı Mehmet Gürcan, Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi Dilşad Refizade İlkokulunda ders başı yapan öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti. Sınıflara giren Er, sıraya oturup öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Er’e öğrenciler dezenfektan ve kolonya ikram etti. Öğrencilerin velileri eşliğinde okula geldiği, ateşleri ölçüldükten sonra ellerine dezenfektan dökülüp içeri alındığı görüldü. Maske takan öğrencilerin çoğunun yüzünde ayrıca siperlik olduğu ve sıralarının üzerinde ıslak mendil, kolonya ve dezenfektan bulunduğu gözlemlendi.

SINIFLAR İKİYE BÖLÜNDÜ

Kalabalık nüfuslu sınıfların ikiye bölündüğünü anlatan Hüseyin Er, bu tür sınıflarda pazartesi-salı bir grup, perşembe-cuma ikinci grup şeklinde derslerin işlendiğini, okulların her gün dezenfekte edildiğini, çarşamba ve hafta sonları ise çok daha detaylı temizlik çalışmaları yapıldığını dile getirdi. Bütün okullarda kullanılan dezenfektanların kendi üretimleri olduğunu belirten Er, yine tüm okullarda maskesi olmayan öğrenciler için kendi üretimleri maskeler bulundurulduğunu da söyledi.

ÇAPRAZ OTURMA DÜZENİ

Yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla ilgili Dilşad Refizade İlkokulu'nu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Er, tüm okullarda 'Z' şeklinde çapraz oturma düzeni oluşturulduğunu belirterek, “Yani çocuk solda oturuyor, arkasındaki sağ çaprazında, onun arkasındaki sol çaprazında şeklinde sosyal mesafeye uygun şekilde düzenlendi. Okullarımızda her türlü tedbiri aldık ve inşallah sağlıklı bir şekilde de devam ettireceğiz" diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: