Antalya
01.03.2021
A
GENEL , EKONOMİ
Umutlar yerli turistte
 Umutlar yerli turistte

Bu yıl nispeten daha iyi bir sezon beklediklerini kaydeden tecrübeli Turizmci Osman Ayık, “2021 yılında iç pazarda 10 milyon rakamını görürüz. İç pazar ana pazarımız olacak” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı ve TÜROFED'in bir önceki Başkanı Osman Ayık, 2021 yılında iç pazarın Türkiye'nin ana kaynak pazarı olacağını, iç pazarda bu yıl 10 milyon rakamına ulaşılabileceğini söyledi.  2021 yılının 2020 yılına göre turizm açısından daha iyi olabileceğini belirten Ayık, “Özlediğimiz, 2019 yılı seviyelerine ulaşmak çok da kolay olmayacak. Antalya'ya 2021 yılında gelecek 7 milyonun üzerindeki bir turist rakamı iyi, sevindirici bir rakam olacaktır'” dedi.  

 

 İç Pazar hakkında değerlendirmelerde bulunan Ayık, “İç pazar Türkiye'nin ana pazarı olacak. Bizim rekabet ettiğimiz ülkelerin ağırladığı turist sayısının toplamının yüzde 25'ini iç pazar oluşturuyor. 2021 yılında iç pazarda 10 milyon rakamını görürüz.  Sınır aşan seyahatlerin önündeki engeller hala devam ediyor. Arabalı ve yakın seyahatler daha ön plana çıkacak. Avrupa içinde durum böyle. Bu nedenle iç pazar her zaman en önemli pazar olacak” ifadelerini kullandı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: