Antalya
28.02.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Patara’daki kum hırsızlığında adı geçen meclis üyelerine tepki yağıyor / Zeybek'ten istifa çağrısı
Patara’daki kum hırsızlığında adı geçen meclis üyelerine tepki yağıyor /  Zeybek'ten istifa çağrısı

Kaş ilçesinde AK Partili Belediye Meclis üyelerinin de karıştığı iddia edilen kum hırsızlığı iddialarını TBMM gündemine taşıyan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek,” İsmi geçen AKP’li meclis üyelerini istifaya davet ediyorum, çünkü siyasi etik bunu gerektirir.” dedi.

 

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Antalya’nın Kaş ilçesi Ova Mahallesinde geçtiğimiz hafta orman arazisinde iş makineleri ile izinsiz kum çıkartan ve ticaretini yapan aralarında Kaş Belediyesi’nin AK Partili belediye meclis üyelerinin de olduğu iddia edilen çok sayıda kişinin gözaltına alınması konusunda TBMM Başkanlığına yazılı bir soru önergesi verdi. 

OKTAY’A SORDU

CHP’li Zeybek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Kaş ilçesinde yaşanan kum hırsızlığı ve bu hırsızlığa AKP’li meclis üyelerinin de karıştığı iddialarını ve sürecin hangi aşamada olduğunu sordu.

YURTTAŞLIK GÖREVİ

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, verdiği önerge ile birlikte yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “AKP iktidarında rant ve talanın en çok zarar gördüğü kentlerin başında Antalya gelmektedir. En son yaşanan talan haberi, Kaş ilçemizde aralarında AKP’li meclis üyelerinin de olduğu iddia edilen kişilerin kum hırsızlığı yaptığıdır. Kaş’ta siyasilerin karıştığı rantın, talanın ve yağmanın önüne bu sefer yargı geçti. İddia edilen suça karışanlar hakkında başlatılan soruşturmayı yakından takip edeceğiz ve TBMM gündemine getireceğiz. İsmi geçen AKP’li meclis üyelerini istifaya davet ediyorum, çünkü siyasi etik bunu gerektirir. Kaş’ta sahillerin, ormanların talan edilmesinin önüne geçilmesi gerekirken, bu seferde kumunun yağmalanması ile karşı karşıyayız. Yağmalanmadık bir karış toprak bırakmak istemeyen bir zihniyetin iktidarında, Kaş’ın ve Antalya’nın doğasını savunmak bir yurttaşlık görevidir.” 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: