Antalya
24.02.2021
A
GENEL , YEREL YÖNETİM
3 genç ASSİM’den dünyaya açılıyor
3 genç ASSİM’den dünyaya açılıyor

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’ne Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinin (ASSİM) sunduğu imkanlarla şirketlerini Türkiye çapında bir marka haline getiren 3 genç girişimcinin kurduğu DigyGlobal, şimdi küresel bir marka olma yolunda ilerliyor.

Fikrine inanan, şirketini büyütmek isteyen ya da ‘Bir yatırımcı bulursam bu iş tamam’ diyen girişimcilerin, girişimci adaylarının hayatı Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleriyle (ASSİM) değişiyor.

ASSİM çatısı bulunan şirketlerden biri DigyGlobal, 2017’de kuruldu. Bilgisayar mühendisleri Ferhat Seyrek, Mert Kaya ve elektrik elektronik mühendisi Veli Nazım Akyıldırım ortaklığındaki şirket, turizm sektörüne yönelik akıllı cihazlar, yazılımlar, online sistemler üzerine çalışıyor. Kaya, geliştirdikleri proje ve yazılımların bugün Akdeniz’den Ege’ye 70’den fazla otelde kullanıldığını söyledi. Bununla birlikte Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’yla (KOSGEB) 2 ayrı proje tamamladıklarını belirten Kaya, “Şimdi de TÜBİTAK’la ortak projemiz devam ediyor” dedi. 

HEDEF KÜRESEL PAZAR

Antalya’da turizm sektörüne hizmet veren şirketlerin dinamik AR-GE yapılanmasının eksik olduğunu belirten Kaya, “Turizmde, daha çok, ürün al-sat veya bazı ürünlerin aynısının yapılması üzerinden bir rekabet var. Biz ise tespit ettiğimiz konularda AR-GE yaparak kendimizi güçlendirmeye çalışıyoruz. Oluşturduğumuz sosyal ağla yeni fikirler üretip onlar üzerinden yeni modeller geliştiriyoruz. Şu an ki ana hedefimiz, küresel pazarda büyümek, ailemizi de genişletmek” diye konuştu.

ANINDA ÇÖZÜM

ASSİM’de ofis alanından toplantı salonlarına network paylaşımı ve internet alt yapısına aldıkları hizmetlerden çok faydalı olduğunu kaydeden Kaya, “Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal’ın da gösterdiği yakın ilgi ve desteği de bizim için ayrıca önemli. En ufak bir talebimiz karşısında her türlü çözüm anında gündeme geliyor. Çok memnunuz, teşekkür ederiz” diye konuştu.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: