Antalya
25.02.2021
A

İran’ın sürgündeki hanedanın başı olan Rıza Pehlevi’nin İsrael Hayom Gazetesi’ndeki  röportajı ilginçti. İsrail’in bölgedeki İslam ülkeleri ile imzaladığı Abraham/İbrahim Antlaşmalarını desteklediğini ifade ederek sözlerine başlıyor. İranlı 38 aktivistin ABD başkanı Biden’e yazdığı tebrik mektubunu ve rejimin değişmesi taleplerini dile getiriyor.  ABD’nin İran’daki özgürlük ve demokrasi mücadelesini desteklemesi gerektiğini vurguladıktan sonra İsrailli üst düzey yetkililerle görüştüğünü de ekliyor.

“İran rejimi yakında çökecek mi?” soruna “Hiç şüphem yok.” diye başlıyor ve ardından en kritik cümleyi kuruyor. “Silahlı kuvvetler içinden kaçışların olduğunu ve zamanı gelince ordu halkın yanında durarak barışçıl bir rejim değişikliğine izin verecektir” diyor!

ABD’nin İran’a bir operasyon hazırlığı içinde olduğu kesindir. Özellikle İran’ın kuzeyi karıştırılarak operasyon kuzeyden başlayacaktır. Azerbaycan’ın dağlık Karabağ sorununun bıçak gibi bitivermesinin sebebi de budur. İran’ın parçalanmaktan kurtulması pek mümkün değildir. İran’ın rejimi bizi ilgilendirmez, İran halkının iradesi belirler. Görülen o ki ABD ve bölgedeki eşbaşkanlar Irak’ta, Suriye’de olduğu gibi İran’a da günü gelince yeni anayasa yapacaklar!

Çünkü Rusya ve İran;  Irak ve Suriye’deki parçalanmayı ve parçalayanları görememektedir. Düşünün Suriye’nin kuzeyine Türkiye 2018’den beri fakülte açıyor.

Sanırsın ki Suriye’nin kuzeyi Türkiye’ye verilmiş!

ABD’DEKİ DÜŞÜNCE KURULUŞLARI NASIL ÇALIŞIR?

Ting tang ya da düşünce kuruluşları başta ABD olmak üzere hemen hemen her ülkede vardır. ABD’de başta Brokings İnstitution, Rand Corporation ve thebrooklyninstitute olmak üzere birçok kurum vardır. Bu kurumlar ABD hükümeti tarafından talep edilen başlıklarda raporlar hazırlarlar. ABD parayı verir düşünce kuruluşu araştırmasını yapar ve sunar.

 ABD emperyalizmi düşünce kuruluşlarından aldığı raporlardan bazen birini bazen de hiçbirini uygulamaya sokmaz! ABD’nin düşünce kuruluşlarından Türkiye ile ilgili çıkan raporlardan yola çıkarak bir sonuca varmak her zaman doğru olmaz.

Bazı raporlar gündem oluştursun, istenilen algıyı topluma yuttursun diye hazırlanır!

MİLLET İTTİFAKI DAĞILMAZSA YENİ ANAYASA YAPILAMAZ!

Anayasanın başlangıç bölümü ve değiştirilemez maddelerinin değiştirilmek istendiği çok açıktır…  Engel olarak da Millet İttifakı görülmektedir. Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin hassas olduğu konulara dokunarak ittifakı dağıtmaya çalışmaktadır. Star Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce; 18 Şubat 2021 tarihli yazısında, “Meral Akşener, hâlâ Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden çıkıp evine kahvaltıya gelmesini beklemektedir. ( İnanıyorum ki, İYİ Parti'nin vatanseverleri, kapının önüne gelip o kahvaltıyı protesto edecektir...)” diyerek daha önce yapıldığı gibi Meral hanımın evinin önünde bir eylem çağrısı mı yapmaktadır doğrusu pek anlayamadım.

Millet İttifakı’na ATATÜRK’ün bir direktifini hatırlatarak sözümü bitirmek istiyorum.

“Kendi kişisel çıkarları için yabancılarla işbirliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler, aralarındaki etnik, dini ve siyasi ayrımları erteleyerek ulusal kurtuluş mücadelesinde birleşmelidir.”

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok