Antalya
21.02.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Turizmciler aşıda öncelik istiyor
Turizmciler aşıda öncelik istiyor

KEMER Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, personele yapılacak aşının bütçesini, gerekirse otelciler olarak karşılayabileceklerini belirtti.

Turizmci, önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başladı. Pandemi sürecinde otellerinin yüzde 100'üne yakınını açarak yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan Antalya'nın Kemer ilçesinde turizmciler, 2021 sezonundan umutlu. Pandemi ile geçen 2020 yılının rakamlarının geçileceği öngörülen 2021 sezonunda turizmciler personeline aşılamada öncelik sağlanmasını istiyor.

AŞI BÜTÇESİNİ KARŞILARIZ

KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, “Sezon açılmadan evvel aşı konusunu çözüp de ‘'Tüm turizm çalışanları aşılanmıştır' dediğimiz anda rezervasyon akışımızda bambaşka bir boyuta geçeriz. Dolayısıyla bunu hem Sağlık Bakanlığımızdan, hem Turizm Bakanlığımızdan özellikle rica ediyoruz. Turizm çalışanlarına yönelik özel bir uygulama yapalım. Bu işi nisan sonuna kadar, eğer iki dozsa nisan sonunda bitmiş şekilde organize olabilirsek, bu sezon beklentilerimizin de üstünde geçecektir . Bununla ilgili gerekirse otelciler olarak biz bütçeyi kendimiz karşılayabiliriz. Yani kendi personelimizi kendimiz aşılatabiliriz.” diye konuştu.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: