Antalya
21.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Bakan Ersoy’a turizm soruları
Bakan Ersoy’a  turizm soruları

İYİ Parti Milletvekili Bahşi, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Bakan Ersoy’a turizm sektörü için ne gibi destekler sağlanacağını ve turizm personelinin ne zaman aşılanacağını sordu. 

 

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Bahşi önergesinde,  “Turizm sektörü, işsizliğin azaltılması, net döviz girdisinin arttırılması, bölgesel ve ülke çapında başka pek çok sektörün desteklenmesi anlamında çok önemli bir yere sahiptir. Ancak Turizmci pandemi döneminde devletten beklediği desteği görememiştir” dedi.

AŞI PLANI YAPILDI MI?

Ekonomik kriz ve pandemiyle birlikte turizmin zor günler geçirdiğini belirten Bahşi, turizmcinin  iflasın eşiğine geldiğini söyledi. Önergede  aşı konusuna da değinen Feridun Bahşi ; “Pandemi sonrası normalleşmenin hızlanması ve ülke ekonomisinin hızla normale dönmesi için turizm sektörü çok önemlidir. Bundan dolayı Turizm çalışanlarının sezon öncesinde aşılanmasının uluslararası pazarlamaya büyük ve önemli etkisi olacaktır.” diye konuştu

KUT U KUTU KUTU

ÖNERGEDEKİ SORULAR

1-Pandemi döneminde Türkiye ekonomisinin can damarı olan turizm sektörüne hak ettiği değer ve desteğin verildiğini düşünüyor musunuz?

2-Turizmcilerin borçlarının ertelenmesi hiçbir fayda sağlamamaktadır. Bu yüzden turizmcilerimize hibe desteği vermek için bir çalışmanız var mıdır?

3-SGK, muhtasar ödemeleri, elektrik, su ödemeleri ve çalışanların ücretleri konusunda işletmelere destek olmak için bir çalışmanız var mıdır?

4-Türkiye'de turizm çalışanlarının öncelikli aşılanması ve aşılama programının biran önce açıklanması için bir çalışmanız var mıdır?

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: