Antalya
21.02.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Fuar konuklarına Kaleiçi anlatılacak
Fuar konuklarına  Kaleiçi anlatılacak

Muratpaşa Belediyesi, Lastminute Fair Marketing Fuarı’na, Kaleiçi temasıyla katılıyor. Fuara 12 binin üzerinde katılımcı beklenirken, katılımcılar, fuardan bir gün önce, Kaleiçi’nde misafir edilecek

 

Türk turizminin başkenti Antalya, 20 ülkeden 2 bin 500 yurt dışı seyahat acentesi, 3 bin yurt dışı turizm temsilcisi ve 8 bin turizm profesyonelini ağırlaması beklenen Lastmunıte Fair Marketing Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Fuar, 26-27 Nisan tarihlerinde Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

KALEİÇİ TANITIMI

Pandemi nedeniyle ‘son dakika’ satışlarının öne çıktığı bir yıl olmasını beklenen 2021’in bu önemli marketing fuarında, Muratpaşa Belediyesi ve AKOED, Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nin tanıtımını gerçekleştirecek. Dar sokaklarında yürüyüşlerin keşfetme duygusunu tetiklediği, farklı rotalarda Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlıya uzanan bir tarihin izinin sürüldüğü, kentin geleneksel mimariyle dünya mutfağının en sıra dışı örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi, 60 metrekarelik stantta sektör profesyonelleriyle buluşacak.

KÜLTÜR MİRASI

Fuar hazırlıkları devam ederken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kaleiçi’nin o muhteşem hikayesini dünyayla paylaşmak, dünya kültür mirasının bir parçası haline getirmek için yıllara yayılan bir çabanın içindeyiz. Muratpaşa Belediyesi olarak Kaleiçi’nin tanıtımı, dünyaca bilinen ve güvenli bir turizm destinasyonu haline gelmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: