Antalya
17.02.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Hem yatırım hem tasarruf
Hem yatırım hem tasarruf

Kent Konseyi’ne konuk olan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tuncer, “Ciddi bir borç yükümüz olmasına rağmen tasarruf tedbirlerimizle birlikte bütçenin yüzde 50’sini yatırıma ayırdık” dedi

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Baş Danışman Cem Oğuz ile birlikte Antalya Kent Konseyi’nin konuğu oldu. Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu üyelerine Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını anlatan Genel Sekreter Tuncer, Başkan Muhittin Böcek’in ‘planlı, kurallı, kimlikli kent’ hedefi doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin ciddi bir borç yükü altında olmasına rağmen bütçenin yüzde 50’sini yatırıma ayırdığına dikkat çeken Tuncer, “Tasarruf tedbirlerimizle birlikte ayırabildiğimiz her bir kuruşu yatırıma, Antalya için hizmete ayırıyoruz” dedi.

 

ÇALIŞMALAR İZLENDİ

Başkan Böcek’in göreve başlamasının ardından yapılan çalışmaları anlatan Tuncer, 3. Etap Raylı Sistem, Doğu Garajı Nekropol Alanı ve Ticaret Merkezi Projesi, Kent Müzesi Kompleksi gibi yarım kalan Antalya’nın yararına projelere devam edildiğini vurguladı. Tuncer ayrıca Başkan Muhitin Böcek’in seçim öncesi söz verdiği Halk Et, Halk Süt gibi projelerin hızla hayata geçirildiğini, turizm, tarım ve ticaret başta olmak üzere sosyal hizmetler, alt yapı gibi çalışmaların da hızla devam ettiğini kaydetti.

 

ORTAK AKIL

Genel Sekreter Cansel Tuncer, Antalya ile ilgili yapılan her projeyi ortak akılla şekillendirdiklerini vurguladı. Tuncer, “Kentsel Dönüşüm Master Planı yapılması için kentimizde bir çalışma başlattık. Bunun gibi teknik konularda biz ilgili oda başkanlarımızı, ilgili STK başkanlarımızı zaten çağırıyoruz. Bu bizim rutin çalışma düzenimiz haline geldi. Balbey Kentsel Yenileme Projesi’nde olduğu gibi hem fikir paylaşımında bulunuyoruz hem de gelişmeleri paylaşarak onları kent adına bilgilendiriyoruz” diye konuştu.

 

79 PROJE VAR

Tuncer, 5 yıllık görev süresi boyunca hayata geçirilecek 79 proje için bütçenin yarısının yatırıma ayrıldığını söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak çok ciddi bir borç ödendiğini ifade eden Tuncer, şunları ifade etti:“Tasarruf tedbirlerimizle birlikte alabildiğimiz, ayırabildiğimiz her bir kuruşu yatırıma, Antalya için hizmete ayırıyoruz. Maliyetlerin artması, ürettiği malın elinde kalması, pazarlama gibi sorunlar yaşayan üreticilerimiz için tarımsal projelerimizi hızla hayata geçirdik. Turizm projelerimizi değerlendirdik. Sosyal projelere çok ağırlık verdik ama tabi olmazsa olmaz kültür sanat ve diğer yapısal projelerimizi de ihmal etmedik.”

 

KURT BRİFİNG VERDİ

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Semanur Kurt da Genel Sekreter Cansel Tuncer’e Kent Konseyi'nin oluşumu ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kurt, Kent Konseyinin Antalya için yararlı çalışmalar yapılmasına öncülük ettiğini belirterek, kamu kaynaklarının doğru kullanılması için de çaba harcadıklarını söyledi.  Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri de Büyükşehir Belediyesi'nin proje ve çalışmalarıyla ilgili Genel Sekreter Tuncer’e önerilerini dile getirdiler.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: