Antalya
17.02.2021
A
GENEL , SPOR
Antalyaspor'da Öztürk’e geri dönüş
Antalyaspor'da Öztürk’e geri dönüş

Kongreye sayılı günler kala yönetime aday çıkmayan Antalyaspor’da, Öztürk ailesinin göreve devam etme ihtimali gündeme geldi. ASKF Genel Başkanı Metin Bulut, “Amerika’yı yeniden keşfetme gerek yok. Kulübün borçlarını ödemeye devam eden Öztürk ailesi göreve devam etmeli” dedi

Antalyaspor’da 23 Şubat’ta yapılacak genel kurula sayılı günler kalmasına rağmen, henüz yönetime aday çıkmadı. Şehrin ileri gelenleri ile tek tek görüşen Başkan Mustafa Yılmaz, beklediği desteği göremediğini açıkladı. Görevi bırakan Öztürk ailesinin ise günü gelen ödemeleri yaptığı belirtildi. Futbolcuların, teknik heyetin ve personelin Şubat ayı maaşlarını yatıran Öztürk ailesinin, yaklaşık 600 Milyon TL’yi bulan borcu ödeme konusunda sorun çıkarmayacağını her ortamda söylediği belirtiliyor.

60 MİLYON TL’LİK EKSİK

Başkan Mustafa Yılmaz’ın, sezon sonuna kadar kulübün 150 Milyon TL’ye ihtiyacının olduğu, bunun 50 Milyon TL’sinin resmi gelirlerden karşılanacağını belirttiği öğrenildi. Kalan 100 Milyon TL için kaynak arayan Yılmaz’ın, yönetime almayı düşündüğü isimlerden 40 Milyon TL’lik bir kaynak sözü aldığı ve 60 Milyon TL’yi bulmakta zorlandığı konuşuluyor. Kongre gününe kadar yönetime girecek olan isimlerden ve sponsorluk görüşmelerinden sonuç almaya çalışacak olan Yılmaz’ın, bu konuda başarısız olması halinde Öztürk ailesine görev teklif edeceği belirtiliyor.

ÖZTÜRK DEVAM ETMELİ

Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Metin Bulut, Antalyaspor’a verdikleri hizmetler nedeni ile Öztürk ailesine teşekkür ederek, “Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Öztürk ailesi göreve devam etmelidir” dedi. Öztürk ailesinin yenilenen bir yönetimle göreve devam etmesinin en isabetli karar olacağını belirten Bulut, “Mustafa Yılmaz, tüm iyi niyetli çalışmasına rağmen gereken desteği bulamadı. Bu arada Öztürk ailesi, Antalyaspor’un vadesi gelen borçlarını ödemeye devam ediyor” dedi.

ŞAMPİYONLUK YOLU

Başta Antalya Valisi olmak üzere tüm belediye başkanlarının ve iş dünyasının Öztürk ailesine destek vermesi gerektiğini belirten Bulut, “Yaşanan pandemi koşulları nedeni ile iş dünyasının yaşadığı sıkıntılar ortada. Bu ortamda en isabetli karar, kulübün borcunu ödemeyi sürdüren ve sözünü tutan Öztürk ailesinin bu göreve devam etmesidir. Borçlar ödenir, kentten gerekli destek sağlanırsa, ekonomisini düzeltmiş ve kadro istikrarını sağlamış bir Antalyaspor ortaya çıkacaktır. Bu yolun sonu şampiyonluğa kadar gidecektir” ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: