Antalya
16.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Bu çile artık bitsin
 Bu çile artık bitsin

Kepez-Santral Mahallesi’ndeki halk sahiplerine kira yardımlarının 5 aydır ödenmediğini  kaydeden CHP Antalya Milletvekili Arı, “Bu çile ne zaman bitecek?” diye sordu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Avukat Cavit Arı, “Antalya ili Kepez ilçesinin Kepez ve Santral mahallesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesindeki hak sahiplerinin söz verilmesine rağmen ödenmeyen 5 aylık kira yardımı çilesi ne zaman bitecek?” diye sorarak tepkisini bir kez daha dile getirdi.

 

MAĞDURİYETE SON VERİN

Arı, “Kepez kentsel dönüşüm projesinin zamanında bitirilemeyen ve halen inşaatı devam eden konutlarından mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin üzerine adeta tuzu biberi olan ödenmeyen kira yardımı çilesi, bizzat Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından gecikmiş kira yardımı ödemeleri yapılacak diye söz vermesine rağmen devam etmektedir. 2658 vatandaşımızın Bakanlık tarafından yapılması gereken 5 aylık gecikmiş kira yardımı ödemesi halen yapılmamıştır. Vatandaşlarımızın bu çilesine ne zaman nihai olarak son verilecektir? Buradan başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere Bakanlık yetkililerine bir kez daha sesleniyorum, bu mağduriyete derhal bir son verin.” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: