Antalya
15.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Gençler siyasete girmek istemiyor
Gençler siyasete girmek istemiyor

Siyasetteki nefret dilinin büyük bir rahatsızlık yarattığını dile getiren İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Ergin, bu söylemler ve soruşturma geçirme korkusu yüzünden gençlerin siyasete soğuk baktığını vurguladı.

 

İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Ergin ile İl Gençlik Kollarında Eğitim ve Sanattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Burhanettin Koltuk, Kültür ve Sanattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Can Ünlüler ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu  Başkan Yardımcısı Hamdi Kocaman, Körfez Gazetesi’ni ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Çalışmaları hakkında bilgi veren Ergin, Antalya’da üye sayısını 20 bine çıkardıklarını ve yakın zamanda 25 bin kişiye ulaşacaklarını söyledi

13 İLÇEDE ÖRGÜTLENDİK

İYİ Parti olarak Türkiye genelinde 18-30 yaş arası 50 bin üyelerinin olduğunu belirten Ergin, gençlik kolları olarak Antalya’da 13 ilçede örgütlendiklerini, pandemi koşulları nedeni ile geciktirdikleri diğer 6 ilçedeki örgütlenme çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacaklarını belirtti. Esnaf ziyaretlerine ve üye kayıtlarına ağırlık verdiklerini belirten Ergin, partilerine en çok AK Parti’den, ardından CHP’den transfer aldıklarını açıkladı.

HEDEF 1. PARTİ OLMAK

Genel siyasetteki nefret söylemlerinin gençleri rahatsız ettiğini belirten Ergin, “Üye olmak isteyen birçok genç, nefret söyleminden rahatsız olduğu ve ilerleyen süreçte soruşturma geçirebileceği endişesi nedeni ile çekimser kalıyor. Birçok arkadaşımız, çalışmalara aktif olarak katılıyor ancak isminin geçmesini istemiyor. Oluşturulan korku imparatorluğuna rağmen ilk seçimlerde Antalya’da birinci parti olacağız. Çünkü birçok ziyaretimizde, vatandaşlar e devlet üzerinden bağlı bulunduğu partiden istifa edip, İYİ Parti’ye üye oluyor. Burada genel başkanımız Meral Akşener’in siyasi tutumu çok etkili oluyor” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: