Antalya
14.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
CHP'li Vekil Arı'nın "PTT Kampı satılmasın" mücadelesi sürüyor
CHP'li Vekil Arı'nın "PTT Kampı satılmasın" mücadelesi sürüyor

CHP Antalya Milletvekili Arı, Lara PTT kampının satış listesinden  çıkarılması konusundaki mücadelesine devam ediyor. Arı, kampın satış listesinden çıkarılması için Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. (TVF) ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT) Genel Müdürlüklerine yazı gönderdi.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit ARI, Türkiye Varlık Fonu bünyesinde bulunan PTT’nin Antalya Lara kıyı bandındaki eğitim ve dinlenme kampının satış listesinden çıkarılması için Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. (TVF) ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT) Genel Müdürlüklerine yazı gönderdi.

YAPILAŞMAYA YOL AÇAR

Arı yazıda şunları kaydetti: “Antalya’nın gözde sahillerinden olan 2 kilometre uzunluğundaki Lara Kıyı Bandı, kumsalının genişliği ve sahip olduğu ince “altın” kumuyla yerli ve yabancı turistin uğrak yeri ve Antalya halkının da rahatlıkla denize girebildiği bir yerdir. Birçok kamu kampına da ev sahipliği yapan sahil bandında 2017 yılı başında Varlık Fonuna devredilen PTT’nin de 16.830,18 metrekare arsa alanı ve 5.515 metrekare kapalı alanı bulunan eğitim ve dinlenme tesisi vardır. Valilik ve Millî Emlak Müdürlüğü tarafından PTT mensupları ve ailelerine tahsis edilmiş olan bu kamp şimdi satış listesindedir. Söz konusu taşınmazın satışı Dünyanın en güzel plajlarından birine sahip olan yerin yapılaşmaya açılmasına neden olacağı gibi aynı sahil bandında olan diğer kamu tesislerinin de satışının önünün açılmasına neden olacak ve Antalya halkının plajı serbestçe kullanımı engellenecektir. Bu yanlış karardan dönülmesi adına Antalya Lara Kıyı Bandında bulunan PTT Lara Eğitim ve Dinlenme yerinin satış listesinden çıkarılması hususunu gereği için bilgilerinize rica ederim.” 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: