Antalya
14.02.2021
A
GENEL , ÇEVRE , POLİTİKA
Bayar’dan ağaç katliamına tepki
Bayar’dan ağaç  katliamına tepki

Konyaaltı Hisarçandır Mahallesinde ormanın yağmalandığı, yöre halkının tehdit edildiği çağrısı üzerine bölgeye giden  CHP İl Başkanı Bayar  “Kimden güç aldığı bilinmeyen yağmacılar iyi bilmelidir ki; CHP olarak burada, yöre halkının arkasındayız! Bu katliama müsaade etmeyeceğiz!” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, İl Yöneticileri, Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Ateşoğlu, İYİ Parti’nin Aksu İlçe Başkanı ve diğer siyasi parti temsilcilerinin de katılımıyla, Konyaaltı kırsalında bulunan Hisarçandır Mahallesi sakinlerinin çağrısı üzerine, iş makinalarıyla ağaçların katledildiği bölgede incelemelerde bulundu.

TALAN EDİLMEK İSTENİYOR

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan İl Başkanı Nusret Bayar, Cumhuriyet Halk Partisi olarak mahalle sakinlerinin destekçisi olduklarını ifade etti. Başkan Bayar, “Kırsaldaki vatandaşların bölgede ağaç katliamı yapan kişileri ve araçları şikayet etmelerine rağmen bu şahıslar, bozuk ve çalışamaz halde olduğu gerekçesiyle iş makinalarını bölgeden çıkarmıyorlar. Ancak ne hikmetse ‘bozuk’ olduğu söylenen iş makinaları akşam saat 17.00’den sonra çalışmaya ve ağaçları katletmeye devam ediyor. Köylü vatandaş kurumuş bir ağacın bir kısmını dahi kesip evine götürürken yakalansa, aracına el konur, ceza üstüne ceza öder. Burada kollanan kimlerdir? Amaçlanan nedir? henüz bilmiyoruz. Yöre halkı, 5 yıl kadar önce burada altın aramaları olduğunu ifade etti ve yine bir tarihi eser kaçakçılığı veya define avcılığı olabileceğinden şüpheli. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de, ormanın 10-20 km kadar iç kısmında, engebeli arazide bulunan bu bölgenin talan edilmesine karşı çıkan yöre halkına yanlarında olduğumuzu hissettirdik” diye konuştu.

YAĞMACILAR DEFEDİLSİN

Ormanı katleden kimliği belirsiz kişilere karşı da sert açıklamalarda bulunan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, yöre halkının sahipsiz olmadığını, bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti. Başkan Bayar, “Burada yöre halkı doğanın katledilmesine karşı çıkıyor, gece gündüz nöbet tutuyor. Buradaki araçlar istense bir günde buradan kaldırılır. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerini, devlet bürokratlarını, valiliği ve jandarmayı göreve davet ediyorum. Bu duruma sessiz kalmak, ortak olmak demektir! Gereği bir an önce yapılmalı, yağmacılar ve iş makinaları ormandan def edilmelidir! Ucuz tehdit ve şantajlarla, birilerinin veya bazı siyasi partilerin isimlerini kullanarak, “Devlet bizim arkamızda, jandarma bizim arkamızda” diyerek devlete ait hazine arazisini talan edenler iyi bilmelidir ki; ne buradaki muhteşem doğa, ne de yöre halkı yalnız ve sahipsiz değildir! Bu işin peşini bırakmayacak, doğanın katledilmesine, bölgede yaşayan vatandaşların huzurunun kaçırılmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: