Antalya
09.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
SP’den alternatif arasta projesi
SP’den alternatif arasta projesi

Saadet Partisi Büyükşehir Belediyesi ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu, MHP’li Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'in hazırlattığı Arasta Projesi’ne alternatif bir proje hazırladı.

 

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan projesini eleştiren ve bu projeye alternatif bir Arasta projesi hazırlayan Saadet Partililer, Korkuteli Saadet Partisi İlçe binasında gerçekleştirilen tanıtım toplantısında basın mensupları ile biraraya geldi. Tanıtım toplantısına Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanı aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Yusuf Sarıcalar, Saadet Partisi Meclis Üyesi Yüksel Atmaca, il ve ilçe parti yöneticileri katıldı.

MANAVOĞLU PROJEYİ ANLATTI

Hazırladığı projenin lansmanını yapan Saadet Partisi Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu, “Projemiz modern mimari olup, dünya standartlarında hem kapalı hem açık alışveriş çarşıdır. Yurt dışındaki örneklerine kıyasla Honkon, Singapur, Dubai gibi modellerden çok daha güzel ve kullanışlıdır. Proje ortalama 20 metrekare dükkân ve 20 metrekare bodrum kat olmak üzere toplam 40 metrekarelik dükkânlardan oluşuyor. Dükkânlar birleştirilerek büyütülebilir. Dükkânların çoğu meydanı görmektedir ve güneşi, havası ve rüzgârı kesilmeyecektir. Dükkânların bodrumu Kapalıçarşı şeklinde olup, bodrumun dahi değerli olmasını sağlamaktadır” dedi.

 ‘BİR TANE DÜKKANIM YOK’

Projeyi halka ve esnafa sorarak hazırladıklarını da ifade eden Manavoğlu; “Bu Arasta da benim bir metre kare yerim yok, bir tane dükkânım yok. Pazar yerinde bir tane yerim yok. Tamamen Allah’ın rızası için 100 yıl sonra senin dedende burayı yaptırmış sebep olmuştur Allah razı olsun densin bende mezarımda rahatça uyuyayım diye düşündüm. Benim siyasi hiçbir beklentim yok.” diye konuştu. Ardından projenin teknik özellikleri ve maliyetleri hakkında Saadet Partisi Meclis Üyesi Mali Müşavir Yüksel Atmaca ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.

ANTALYA’MIZIN GÖZ BEBEĞİ

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen ise meclis toplantılarında halkın menfaatine olan veya olmayan hususlarda ortaya koyduğu tavır ile Mehmet Manavoğlu’nun Antalya’nın gözbebeği olduğunu dile getirdi. Korkuteli’nde özel çalışmalara imza atan Manavoğlu’nun hazırladığı Arasta projesinin akla mantığa uygun, halkın istek ve taleplerini karşılayacak ileriye dönük bir proje olduğunu işaret etti. Düzen, “Sayın Manavoğlu ve Korkuteli Teşkilatımız meselesine hakim, Korkuteli Sevdalısı olarak halkımıza dokunuyor. Büyükşehir Meclis Üyemiz Mehmet kardeşimi özellikle tebrik etmek istiyorum.  Sadece Korkuteli değil, Antalya Büyükşehir Meclisinde de gerçekten özel çalışmalara imza atıyor. Antalya’mızın göz bebeği. Bunu tevazu olsun diye söylemiyorum, fazla tevazua da gerek yok zaten. Ama her mecliste hem teşkilatımızı temsil etme hem de Antalya’mıza dokunma açısından fevkalade güzel konulara parmak basıyor. Allah kendilerinden razı olsun.” diye konuştu.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: