Antalya
09.02.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM , SAĞLIK
PAZARLARDA TEHLİKELİ GEVŞEME
PAZARLARDA TEHLİKELİ GEVŞEME

Konyaaltı İlçesindeki Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda yoğunluk ve maske takmayanların görüntüsü, alışverişe gelen vatandaşları endişelendirdi.

 

Korona virüs vaka sayılarında kritik seyir devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, vatandaşları temizlik, maske, mesafe kuralının yanı sıra kapalı ve kalabalık ortamlarda fazla durulmaması yönünde uyarılarına devam ediyor. Ancak bazı bölgelerdeki gevşemeler tedirginliğe yol açıyor.

MASKESİZ ALIŞVERİŞ

Konyaaltı İlçesindeki Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’ndaki yoğunluk ve maske takmayanların görüntüsü ise, önlemeni alarak alışverişe gelen vatandaşları endişelendirdi. Pazarda bazı esnaf ve alışveriş yapanların maskelerini takmadıkları gözlendi. Bazılarının ise alışveriş esnasında maskesini bir süre indirip kalabalık içerisinde alacağı meyveyi tattığı görüldü.

TAKMAYANLAR VAR

Pazarcı esnaflarından  Ömürcan Uçankuş, virüse kapılma tedirginliği yaşadığını dile getirerek, “Kesinlikle maskemi indirmiyorum. Günde 3-4 kez maskemi değiştiriyorum. Turistler ve yerli halkımızdan da takmayanlar oluyor.” dedi.

VURDUMDUYMAZ ÇOK

Pazar alışverişine gelen vatandaşlardan Ercan Öztürk ise, “Esnafın büyük bir kısmı kurallara riayet etmiyor. Maskesini çenesine takıyorlar. Vurdumduymaz insan çok. ... Özellikle şu anda burada bekliyorum, insanlar benden uzaklaşınca pazara giriyorum” ifadelerini kullandı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: