Antalya
08.02.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM , POLİTİKA
Muhalefetten Büyükşehir yönetimine eleştiri / Endişe ile izliyoruz
Muhalefetten Büyükşehir yönetimine eleştiri / Endişe ile izliyoruz

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında konuşan AK Parti Sözcüsü Çetin, belediyede bir yetki karmaşası yaşandığını öne sürdü ve “Böyle Tatar Ramazan figürleri gibi hareket etmek isteyen başka mecralara yönelsin. Böyle belediye yönetilmez" dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı, Başkanvekili Deniz Filiz başkanlığında yapıldı. CHP, AK Parti, MHP, İYİ Parti, DSP ve SP grup sözcülerinin gündem dışı konuşmalarının ardından 123 gündem maddesi oylamaya sunuldu.

‘RAMİZ DAYI’ BENZETMESİ

Mecliste gündem dışı konuşma için söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin, ağustos ayından bu yana Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in koronavirüs sürecinde başlayan birtakım olayları izlediklerini aktardı. Çetin, “Belediyede atanmışlar, seçilmişlerin seçilmesiyle başlayan imza yetkisinin sınırlandırılması tartışmasıyla devam eden siyasi hesaplaşmalar, koltuk kavgalarının sürdüğü halkın ve kamuoyunun gündemine siyasi menfaat ilişkisi olarak düşen, e-imzayla beraber 'O mu oturacak, ben mi oturacağım' gibi hesaplaşmaya girildi. Siyasi karmaşasıyla hesaplaşma ve yetki karmaşasıyla devam eden ardından basın açıklamalarıyla ve sosyal medya hesaplarında karşılıklı atışmaların ve itirafların olduğu, birilerinin intikam peşinde koştuğu, birilerinin ise çıkar peşinde olduğu bir durumu hayretle hep beraber izliyoruz. Bu tür olaylar Antalya'ya, Antalya'da yaşayan hemşerilerimize ve Antalya'nın geleceğine oluyor" diye konuştu.

ANTALYA KADERİNE TERK EDİLDİ

Gelecek nesillere karşı sorumluluk taşıdıklarını aktaran Ali Çetin, Antalya'nın kaderine terk edildiğini ileri sürdü. Çetin, “Yönetim, hizmetlerin kendiliğinden olacağını zannediyor. Çalışmaya hiç niyeti olmayan çocuk misali sadece seyrediyor. Ortada gözle görülür sadece 3'üncü etap raylı sistem projesi var. İyi ki o projeyi hazır bırakmışız ki Antalyalılar yine Türel başkan sayesinde bir çalışmayı yakından izliyor" diye konuştu.

SIRADA KİMLER VAR

Ali Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Belediyeden ilçelere sürgün bile demek istemiyorum, ama görevlendirmeler son sürat devam ediyor. Bunlarla ilgili sorumluluk sahibi insanlar, ulu orta sosyal medyada hesaplaşma yarışına giriyor. Bütün bunlar tüm Antalyalıların gözleri önünde yapılıyor ve Antalyalılar sıradakilerin neler, kimler olduğunu merak ediyor. Böyle Tatar Ramazan, Ramiz Dayı figürleri gibi hareket etmek isteyen başka mecralara yönelsin. Böyle belediye yönetilmez. Böyle idarecilik olmaz. Böyle dertlere de merhem olunmaz. Artık vatandaşa söz verdiği sorumluluğu ve gereğini yerine getirsin. Asli işiniz ve göreviniz olan hizmet üretmeye, Antalya gibi dünyanın göz bebeği olan bir büyükşehri yönettiğinizi farkına varın. Çekişmelerinizi bir kenara bırakın, bütün enerjinizi hizmet üretmeye yöneltin. Neredeyse 2 yıl gibi bir süre bitmek üzere. Artık ne yapmak, nelerle uğraşmak istediğinize emin olun ve bir karar verin. Antalya hizmet bekliyor."

PARTİ İÇİ BİR KONU

Çetin'in açıklamalarına yanıt veren Meclis Başkanı Deniz Filiz ise “Antalya hiçbir şekilde kaderine terk edilmedi. Bizim parti içi bir konumuzdur. Biz bütün bu içinde bulunduğumuz büyük borç yükü ve pandemi koşullarına rağmen Gazipaşa'dan Kaş'a kadar bütün çalışmalarımızı aynı özenle ve dikkatle yerine getiriyoruz" diye konuştu.

 

KAFAYI TAKTIĞIM ZAMAN GÜZEL TAKARIM

58'inci gündem maddesinde yer alan Korkuteli pazar yerindeki imar değişikliğine askı süresi içerisinde yapılan itiraz görüşülüp oylandı. Maddeye MHP 'Hayır' oyu verirken, CHP, İYİ Parti, DSP ve SP 'Evet', AK Parti ise 'Çekimser' oy kullandı. Oylama sonrası söz alan Korkuteli Belediye Başkanı MHP'li Ömer İşlek, “18 ayda Korkuteli'de halka verdiğim, kitapçık dağıttığım projelerin tamamını bildirdim. Benim 3 yıl 2 ay boşluğum var. Kafayı taktığım zaman da çok güzel takarım. O zaman bundan sonra imar komisyonuna gelen, teknik anlamda hiç sıkıntısı olmayan ve benim artık siyaseten gördüğüm ne kadar şey varsa takip edeceğim. 100- 150 de asker bulacağım kendime, askıda itiraz ettireceğim. Aynı komisyon teknik anlamda kanunen hakkı olan bir şeyi sosyolojik olarak değerlendirsinler. Sosyolojik ve ekonomik değerlendirmede 80-100 vatandaş itiraz etti diye iptal etsinler. Şimdi göreceğiz bundan sonraki imar komisyonlarında çıkan onayları. Ben bunu her gün cebimden gerekirse her ay 5-10-20 bin para harcayarak 19 ilçeye teker teker götüreceğim. Alınan bu karardan dolayı Korkuteli halkı olarak hepinize çok teşekkür ettim. Bütün çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğini 1 yıl ertelediniz. Pazarcıları 30 gün sonra mecburen sokağa ve caddeye attınız. 1 yıl boyunca belediye hizmet binası ve hükümet binası ile kapalı pazar yeri yapılamamanın oylamasını yaptınız" diyerek tepki gösterdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: