Antalya
07.02.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Eski Meclis üyesi Erol Özkarabekir vefat etti/ 8 Şubat Pazartesi günü toprağa verilecek
Eski Meclis üyesi Erol Özkarabekir  vefat etti/ 8 Şubat Pazartesi günü toprağa verilecek

CHP’de 2014-2019 döneminde Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan Erol Özkarabekir, tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. Özkarabekir’in cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Uncalı Mezarlığı’nda kılınacak cenaze namazının ardından Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Siyasete, Bülent Ecevit’in Genel Başkan olduğu yıllarda Trabzon İl Gençlik Kolları’nda başlayan Özkarabekir, sırasıyla Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Uzun yıllardır Antalya’da yaşayan Özkarabekir, yaşamı boyunca CHP siyasetinin içinde oldu. Karadeniz insanına özgün çabuk parlayan bir yapısı olmasına rağmen, babacan tavırları ve yardım severliği ile tanınan Özkarabekir, 2014-2019 yılları arasında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu.  Bir meclis toplantısında partilisi başka bir meclis üyesi ile tartışması parti üyeliğinden ihraç edilmesine neden olsa da başka bir parti arayışına girmeyerek CHP ile olan gönül bağını son nefesine kadar sürdürdü.  Pankreas kanseri teşhisi konan Özkarabekir, son günlerini yoğun bakımda geçirdi. Önceki gün 73 yaşında son nefesini veren Özkarabekir’in cenazesi,  8 Şubat Pazartesi (Bugün) ikindi namazına müteakip Uncalı Mezarlığı’nda kılınacak namazın ardından, Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

UYSAL’DAN TAZİYE MESAJI

Özkarabekir’in vefatından sonra sosyal medyadan bir çok taziye mesajı yayınlandı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Önceki dönem Muratpaşa Belediyesi meclis üyemiz Sayın Erol Özkarabekir’in vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.” mesajını yayınladı.

CENAZE TÖRENİ BUGÜN

Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, “Yönetim kurulu üyemiz, büyüğümuz Erol Özkarabekir 'i kaybettik. 7 Şubat Pazartesi günü (Bugün) Uncalı Mezarlığında ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınacak olup Kurşunlu Mezarlığı’na defnedilecektir. Allahım rahmet eylesin, mekanı cennet olur inşallah” mesajı paylaşıldı. ANT AYDER Karaman Ayrancılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Dikici de mesajında, “Tanıdığım en güzel insanlar yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi, kaybı yaşamış ve diplerden çıkış yolunu kendileri bulmuş insanlardır” dedi

SENİ ÇOK ÖZLEYECEĞİZ

Gazetemiz imtiyaz sahibi Rasim Gündüz de sosyal medya hesabında paylaştığı şu mesajla üzüntülerini dile getirdi: “Sevgisini, dostluğunu kazanmış olmaktan onur duyduğum Erol Özkarabekir, pankreas kanseri ile verdiği mücadeleyi maalesef kaybetti. Allah rahmet eylesin. Yattığı yer nur olsun. Eşi Aynur ablam ve çocuklarının başı sağ olsun. 2018 Temmuz ayında Çanakkale’deki yazlığında çekmiştik sağdaki fotoğrafı. Karaoğlan Bülent Ecevit döneminde Trabzon Gençlik Kolları Başkanlığı ile içine düşen CHP ateşini  hiç bir şey söndürememişti. 2014-2019 döneminde CHP Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptığı dönemde keşke malum disiplin süreçleri yaşanmasa da son nefesini de CHP üyesi olarak tamamlayabilseydi... Seni çok özleyeceğiz Erol Abi.”

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: