Antalya
03.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
İYİ Partili Feridun Bahşi, yerel basının sorunlarını başkent gündemine taşıdı
İYİ Partili Feridun Bahşi, yerel basının sorunlarını başkent gündemine taşıdı

İYİ Parti Antalya Milletvekili Bahşi, TBMM’ye verdiği soru önergesinde,  koronavirüs salgınından etkilenen yerel gazetelerin sahiplerine ve çalışanlarına destek verilip verilmeyeceğini sordu.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde “Pandemi sürecinde canı pahasına vatandaşa en doğru haberi ulaştırmak için sahaya çıkan ve özveriyle görevini yerine getiren basın çalışanlarının sorunlarının çözümü için ne gibi çalışmalar yapılacak?” diye sordu.

SIKINTI ÇOK BÜYÜK

Bu salgın döneminde 18 gazetecinin virüs nedeniyle vefat ettiğini onlarca gazetecinin ise bu hastalığa yakalandığını hatırlatan Bahşi, “Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen koronavirüs  gazetecileri de çok olumsuz etkilemiştir  Pandemi tedbirleri kapsamında basınımıza hiçbir destek verilmemiştir. Zaten ekonomik yönden büyük sıkıntılar yaşayan Anadolu basını, koronavirüs nedeniyle daha fazla sıkıntı yaşamaya başlamıştır.” dedi.

ÖNERGEDEKİ SORULAR

1-İşsiz kalan, salgın yüzünden evden çıkamayan ve iş bulamayan basın emekçilerinin maaşının işsizlik fonundan ödenmesi için bir çalışma yapmayı düşünür müsünüz?

2-Özellikle büyük zorluklar içerisinde ayakta durmaya çalışan Yerel Gazete sahiplerine kredi imkânı sağlamak için bir çabanız olacak mıdır?

3-Sigorta ve vergi indirimi yapmayı düşünüyor musunuz?

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: