Antalya
02.02.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
DEVA Partili Demirel, AK Parti listesine yazıldı
DEVA Partili Demirel, AK Parti listesine yazıldı

DEVA Partisi Disiplin Kurulu asil üyesi Muhammed Demirel’in isminin, önceki gün yapılan AK Parti olağan kongresinde disiplin kurulu yedek üyesi olarak da geçmesi şaşkınlık yarattı. DEVA Partisi İl Başkanı Akıncı olayı, “Ciddiyetsizlik” olarak yorumladı

AK Parti’nin önceki gün yapılan 7. Olağan Genel Kurulu’nda, ismi İl Disiplin Kurulu yedek üyesi olarak yazılan DEVA Partisi İl Disiplin Kurulu Asil Üyesi Muhammed Demirel şaşkınlığı yaşandı. Kongrenin hemen ardından bir açıklama yaparak isminin bilgisi dışında yazıldığını belirten Demirel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile DEVA Partisi’ndeki görevine devam ettiğini söyledi.

ŞAŞKINLIKLA ÖĞRENDİM

Anılan görevlendirmeye ilişkin kendisine herhangi bir bilgilendirme yapılmadığını belirten Demirel, “İlgili kongre günü, medyada ve çeşitli sosyal medya hesaplarında anılan listenin paylaşılması üzerine konu hakkında şaşkınlıkla bilgi sahibi oldum. Ne var ki; daha önce de çeşitli mecralarda gerek şahsen, gerek kurumsal olarak yapmış olduğumuz açıklamalardan da görülebileceği üzere Deva Partisi Antalya İl Başkanlığı bünyesinde İl Disiplin Kurulu Asil Üye olarak görev almış bulunmaktayım. AK Parti nezdinde herhangi bir görevim ya da parti üyeliğim bulunmamaktadır. Sehven adımın eklendiğini düşündüğüm listenin dikkate alınmamasını, DEVA Partisi bünyesindeki görevimin devam ettiğini saygılarımla bildiririm” dedi.

YSK LİSTESİNDEN ÇIKMIŞ

DEVA Partisi İl Başkanı Süleyman Akıncı da, yaşanan olayı “Ciddiyetsizlik” olarak yorumladı. Hiçbir hazırlık yapılmadan kongreye gitmenin sonucunda böyle olayların yaşandığını iddia eden Akıncı, “İsmi ilk duyduğumuzda isim benzerliği olabileceğini düşündük. Ancak gerçeği öğrenince çok şaşırdık. Bizim uyarılarımız sonucu listede değişiklik yapılmış ve partilimiz Muhammed Demirel’in ismi YSK’ya gönderilen listeden çıkarılmış” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: