Antalya
02.02.2021
A
ARŞİV , SAĞLIK
Özel Uncalı Meydan Hastanesinde sağlığına kavuştu
Özel Uncalı Meydan Hastanesinde sağlığına kavuştu

Geçtiğimiz hafta evinde talihsiz bir kaza sonucu bileğini iki yerden kıran Gülşen Çakır (72) Konyaaltı Meydan Tıp Hastanesinde gerçekleştirilen bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Talihsiz bir kaza sonucu bileğinde oluşan parçalı kırıklarla Özel Uncalı Meydan Hastanesine götürülen Gülşen Çakır, Prof. Dr. Levent Altınel ve ekibinin gerçekleştirdiği bir operasyonla sağlığına kavuştu. Ameliyat öncesi yapılan röntgen çekimleri ve tetkiklerin ardından bilekte parçalı kırık tespit ettiklerini dile getiren Prof. Dr. Altınel bir ekip çalışması ise ameliyata karar verdiklerini ve ameliyatta hastanın bileğine platin ve plak ile müdahale ettiklerini söyledi. Altınel, “Hastamız geldiğinde çok ağrısı vardı ilk müdahale ile önce ağrısını dindirdik. Ertesi gün derhal ameliyata aldık ve hastanın iyileşme süreci başladı. Bu tür kırıklarda kaynama 1 ile 1,5 ay arasında tamamlanır. Hastamız iyileştiğinde yine eskisi gibi kolunu ve elini kullanabilecek” şeklinde konuştu.

ÇIKARILMASI GEREKMİYOR

Ameliyatta kullanılan platin ve plakın vücudun alerji yapmayan malzeme titanyumdan üretildiğini dile getiren Prof Dr Altınel, “Kullandığımız ürünlere vücut herhangi bir reaksiyon göstermiyor. Kemiğin esnekliğine de en yakın olan materyal titanyumdur.  Dolayısıyla kemikle beraber esnediği için ve büyümesi olmayan yani çocuk yaşta olmayan hastalarda genellikle bu platinlerin bir daha çıkarılması gerekmiyor. Özellikle kol gibi üst bölgelerde yapılan bu tip plaklama işlemlerinden sonra büyüme de olmadığından ve yük taşımadıklarından dolayı çıkarılması gerekmiyor. Tabi ki bazı özel durumlarda enfeksiyon, vidaların rahatsız etmesi, üzerinden geçen dokuları rahatsız etmesi gibi nadiren rastlanan şikâyetler olabiliyor. Bu durumda hastanın isteği üzerine konulan malzemeler tekrar çıkartıyoruz. Yoksa herhangi bir operasyon yapıp ta malzemeler i çıkarmıyoruz” dedi

HAYATA POZİTİF BAKMALIYIZ

Prof Dr. Altınel hastalarına bazı tavsiyelerde de bulundu. Altınel, “Özellikle insanın başarılı olması için önce kendisine inancının çok güçlü olması gerekir. Hayatımızın her anında bu inanca sahip olmamız başarıyı yakalamamızda önemli rol oynamakta. Hastalıkta da insanın pozitif olması, özellikle hastaların ben iyileşeceğim daha iyi olacağım ameliyat olduktan sonra eski halime kavuşacağım şeklindeki beklentileri çok önemli. Bazı hastalar var ki hocam ben sana inandım. Kesinlikle ben bu ameliyattan sonra iyi olacağım veya benim bakanım yok mutlaka iyi olmam lazım. Böyle bir inançla geliyor. Ve o inançla gelen hastaların ameliyatları da güzel geçiyor hatta ameliyattan uyanırken dahi gülümseyerek uyanıyor. Hayata pozitif baktığı sürece insanların başarmayacağı hiç bir şey yok” diye ifade etti.  Mehmet DOĞAN

Prof. Dr. Levent Altınel kimdir ?

1970 Erzincan doğumlu olan Prof Dr. Altınel,  ilk orta lise eğitim hayatını babasının memur olması dolayısı ile değişik illerde tamamladı. Ege üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra girdiğim ihtisas sınavında İstanbul üniversitesi tıp fakültesi ortopedi bölümünü kazandı.  İhtisasını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi bölümünde tamamlayan Altınel,  daha sonra bir özel hastanede bir yıl kadar deneyim kazandı.  Akademisyen düşüncesini ve hayalini gerçekleştirmek için, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yrd. Doçent olarak meslek ve eğitim hayatına devam etti. Sonra ki dönemde girdiği doçentlik sınavı ardından doçent unvanını aldı. 12 yıl Afyon Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yaptıktan sonra Akdeniz Üniversitesinde Profesörlük Unvanını aldı ve burada 4 yıl görevine devam etti. Bir süre sonra Akdeniz Üniversitesinden aldığı bir teklif üzerine Özel Uncalı Meydan Hastanesine transfer oldu ve üç yıldır da burada görevini sürdürmekte. Altınel evli ve iki çocuk babası.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: