Antalya
01.02.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Ethem Taş, yeniden AK Parti il başkanlığına seçildi
Ethem Taş, yeniden AK Parti il başkanlığına seçildi

AK Parti 7. Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile giden mevcut İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 50 kişilik yönetimiyle tekrar göreve seçildi. Antalya Spor Salonu’ndaki kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferansla bağlandı

AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nın 7'nci olağan kongresi, Antalya Spor Salonu'nda yapıldı. Mevcut İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın tek aday olarak girdiği kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla bağlandı.

3600 DAVETLİ KATILDI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, AK Parti Antalya milletvekilleri, 661 il delegesi ve 3 bin 600 davetlinin katılımıyla yapılan kongre alanı, pandemi tedbirlerine uygun olarak hazırlandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında salonun girişinde kongreye gelenlerin ateşleri ölçüldü. Salona alınan delege ve davetliler için sandalyelerin üzerine ise maske, kolonya bırakıldı.

SÖZ VERİYORUM

Kongreye mevcut il başkanı İbrahim Ethem Taş, tek aday olarak girdi. Konuşma için kürsüye çıkan Taş, kongreye katılan herkese teşekkür etti. Taş, "Bizim kongrelerimiz hiçbir zaman kavgaların olduğu, liste savaşlarının yaşandığı kongreler olmadı. Bizim kongrelerimiz dava ve samimiyetin olduğu kongreler oldu. AK Parti'nin doğuşu, Türkiye'nin karanlık günlerden kurtuluşudur. Bizim anlayışımızda tehditlere, şantajlara boyun eğmek yok. Bizim anlayışımızda memleketimize hizmet var. Esas hizmet yolculuğu 2023'ten sonra başlıyor. Dünümüzle övünüyoruz ama düne takılıp kalmayacağız. Bu can bu bedende olduğu sürece bu dava için mücadele edeceğime söz veriyorum" diye konuştu.

DESTAN YAZDIK
Kongrede konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Bakan Çavuşoğlu, yeni seçilecek yönetime başarılar diledi. Çavuşoğlu, “Türkiye hem içeride hem dışarıda hem sahada hem masada destan yazmaktadır. Antalya diplomasinin merkezi oluyor. Bugün Antalya’da Bakanlığımızın temsilciliği var. Her gün yeni bir konsolosluk açılmak isteniyor. Bu yıl geçen sene pandemi nedeniyle gerçekleştiremediğimiz Antalya Diplomasi Forumu’nu gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımızın davetiyle Güney Doğu Avrupa Liderler Zirvesi’ni gerçekleştireceğiz. Geçen sene Almanya’yla imzaladığımız protokol büyük taktir topladı. İnşallah bu sene Antalya’da daha fazla turist ağırlayacağız" diye konuştu.

ERDOĞAN COŞKUSU
Kongre salonuna video konferans sistemi ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise partilileri selamladı. Erdoğan’ın salona bağlanmasıyla birlikte partililer hep bir ağızdan Müslüm Gürses’in 'Seni Yazdım' isimli parçasından ‘Böyle bir aşk görülmemiş dünyada’ nakaratını söyledi. Erdoğan’ın konuşması partililerin alkışlarıyla sık sık kesildi. Konuşmaların ardından Genel Başkan Yardımcıları, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MKYK üyesi Gökcen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, milletvekilleri ve ilçe başkanları, toplu fotoğraf çektirdi.

 

AK Parti İl Yönetim Kurulu

İbrahim Ethem Taş

Abdullah Acar

Ahmet Onaran

Ahmet Söker

Ahmet Yıldız

Ali Bulut

Ali Uzun

Alparslan Belin

Atila Demirez

Bekir Servet Ünal

Berkant Yavuz

Betül Demirok

Cafer Doğrukan

Cahit Urfan

Doğan Balakan

Evin Bayraktar Ağaoğlu

Fatih Kabadayı

Fatma Ocak

Ferah Nur Ünal

Fetullah Akçekoca

Filiz Kutluap Özkul

Hacer Okudan

Hasan Turul Gençer

Haydar Pala

Hıfzullah Şahbaz

Hüseyin Yavuzer

İzzettin Sultanyar

Kasım Birol Yılgın

Mahmut Boztepe

Mehmet Çetinkaya

Mehmet Kara

Melikşah Tuğ

Meral Savaş

Metehan Coşkunsu

Muammer Ak

Mukadder Yılmaz

Nihal Üstünkaya

Orhan Talip Sütçü

Osman Ali Eciş

Ozan Öz

Ömer Akbaş

Sabriye Şule Kaya

Sadık Polat

Sertaç Lütfi Kelleci

Sevil Öztürk

Şeyma Hayyar Türker

Talet Doğan

Yusuf Artan

Yusuf Halimoğlu

Zekeriya Tonoğlu

Disiplin Kurulu:

Kadir Sarıcalar

Yaşar Toru

Durmuş Ali Ülkü

Mustafa Vicir

Mehmet Bilgin

 

Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu:

Ömer Duman

Hüseyin Akça

Şeyhmus Kadıoğlu

 

30 kişilik büyük kongre delegeleri:

İbrahim Ethem Taş

Menderes Türel

Ayşe Keyik Yılmaz

Ali Bayram Doğan

Alim Tunç

Ayşegül Eren Özdemir

Kübra Yüceer

Bahattin Bayraktar

Hakan Tütüncü

Osman Ülker

Mustafa Toklu

Yusuf Halimoğlu

Tayfun Bayar

Hasan Yıldırım

Enver Aputkan

Tevfik Fuat Cebeci

Halil Şahin

Erol Uysal

Bekir Kıvrım

Okay Bilgin

Mutlu Ulutaş

Kemal Sancaktar

Ali Doğan

Osman Aladağ

İsmail Selami Minta

Haluk Altınkaya

Bayram Arıcı

Halis Lütfi Gündoğdu

İbrahim Özkan

Mehmet Özeren

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: