Antalya
30.01.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM , POLİTİKA
Büyükşehir’deki sürgün gibi atama tepki çekti / Meclis Üyesi Hacıarifoğlu ateş püskürdü
Büyükşehir’deki sürgün gibi atama tepki çekti  / Meclis Üyesi Hacıarifoğlu  ateş püskürdü

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında müdür olarak görev yapan Ayhan Dumlupınar’ın Elmalı’ya atanması sürgün olarak nitelendirilirken bu atamaya en sert tepki CHP’li meclis üyesi Mehmet Hacıarifoğlu’dan geldi. Hacıarifoğlu sosyal medyadan yaptığı yorumda, “Ayıptır, ayıp! İnsanda biraz vicdan olur” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda müdür olarak görev yapan Ayhan Dumlupınar, Elmalı ilçesine sürüldüğüne dair haber ‘çeşitli internet sitelerinde yer aldı. Haberlerde Hasan Subaşı döneminden bugüne kadar bürokrat olarak görev yapan ve Muhittin Böcek döneminde Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Müdür olarak çalışan Ayhan Dumlupınar’ın Elmalı’ya sürüldüğü belirtildi.   Ayhan Dumlupınar'ın Elmalı'ya atanmasının asıl nedeninin ise, Büyükşehir Meclis üyesi Mehmet Hacıarifoğlu ile ilkokul yıllarına kadar dayanan arkadaşlığı olduğu öne sürüldü.  Antalya Büyükşehir Belediyesinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini ise Muhittin Böcek'in amcasının oğlu Cemil Böcek yürütüyor.

 

İLK TEPKİ SUBAŞI’DAN

Bu haberin linkini sosyal medya hesaplarından paylaşan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı,  “Ne demek sürgün? Bir belediyeci olarak hiç sevmediğim bir konu! Hem kamuya hem insanlığa zarar, kimseye yararı yok. Hele böylesine pırıl pırıl insanlar için ne büyük ayıp… Bu zararlı alışkanlığı lütfen siz bari sürdürmeyin” yorumunu yaptı.

‘YAZIKLAR OLSUN’ YORUMU

Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi olan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Covid-19 tedavisi gördüğü 105 günlük süreçte Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği yapan Mehmet Hacıarioğlu ise, Subaşı’nın paylaşımının altına yazdığı yorumla atamaya sert tepki gösterdi. Hacıarifoğlu yorumunda, “Yazıklar olsun! Binlerce kişinin çalıştığı belediyede bula bula 33 yıl belediye için izin bile kullanmadan çalışan Ayhan Dumlupınar’ımı buldunuz? Sürgünü bırakın, ödüllendirilmesi gereken bu arkadaşın bir yanlışını söyleyin ben belediye meclis üyeliğinden istifa edeceğim. Ayıptır, ayıp, insanda biraz vicdan olur!” dedi

 

DİĞER YORUMLAR

Hasan Subaşı’nın paylaşımına yapılan diğer yorumlarda da Ayhan Dumlupınar’ın Mehmet Hacırarifoğlu’na yakın bir isim olduğu bu yüzden sürgüne gönderildiği iddia edildi. Hasan Subaşı ve Bekir Kumbul döneminde görev yapan Büyükşehir Belediyesi’nin eski Hesap İşleri Daire Başkanı Hasan Süleyman Arslan yaptığı yorumda, “Ayhan kardeşim Hacıarifoğlu’nun çok yakın arkadaşıdır, ailecek görüşürler, fişlenmiştir. Yazık çok yazık” ifadelerini kullandı. Diğer yorumlarda ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in amcasının oğlu Cemil Böcek’i bilgi işlem daire başkanı yapması da eleştirilerek “akraba kıyağı” olarak nitelendirildi. Yorumlarda, Ayhan Dumlupınar’ın Akseki’ye atanmasında rolü olduğu öne sürülen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer’e yönelik eleştiriler de yer aldı.

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: