Antalya
28.01.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP İl Başkanı Bayar, milli eğitim politikalarını eleştirdi / Liyakat yok sayılıyor
CHP İl Başkanı Bayar, milli eğitim politikalarını eleştirdi /  Liyakat yok sayılıyor

CHP İl Başkan Bayar, eğitimde yapılan atamalarda liyakatın ön planda tutulmaması nedeniyle ülkenin geleceğine ihanet edildiğini savundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Alanya’da bir ilköğretim müdürünün sosyal medya üzerinden İsmet İnönü’ye saldırması ve Ensar Vakfı başkanının İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atanması konusunda  eleştirilerde bulundu.

ÇİRKİN POLİTİKANIN ESERİ

 Alanya Mahmutlar’da İsmet İnönü’yü hedef alan İlköğretim müdürünü eleştiren Bayar  “Alanya’da bulunan Mahmutlar İlköğretim Okulu’nun Müdürü Mehmet Uyar isimli şahıs, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; kurtuluş savaşının kahramanlarından, ülkemizin kurucu liderlerinden, ilk başbakanımız ve ikinci cumhurbaşkanımız İsmet İnönü hakkında ipe sapa gelmeyen ifadeler kullanmış ve AKP döneminde eğitimin geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu tarih tanımaz, kendini bilmez şahsın; eğitimin en temel noktası olan ilköğretim seviyesinde okul müdürlüğü yapıyor olması; Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığının, alenen ilköğretim sınıflarına kadar girdiğini göstermektedir! Müfredatta her geçen yıl azaltılan; Atatürk’ün fikirlerini ve kahramanlıklarını içeren konuların ve Cumhuriyet’e özgü milli değerlerin, böylesi geri zihinlerin yöneticiliği altında birinci elden yok edilme çabası; bilinçli bir kampanyanın, çirkin bir siyasi politikanın eseridir” dedi.

BU ATAMA NEDEN YAPILDI

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan bir atamayı da eleştiren Nusret Bayar a,  “2016 yılında 9-10 yaşlarındaki 45 çocuğun tecavüze uğradığı Ensar Vakfı’nın Antalya Şube Başkanı Recai Ocak, aynı zamanda Barbaros Ortaokulu’nda müdür iken Antalya’daki ilk imam hatip sınıfını açma girişiminde bulunmasıyla gündeme gelmiş, öğrenci velilerinden sert tepkiler almıştı. Yalnız velilerle değil, öğrenci ve öğretmenlerle de sağlıklı iletişim kuramadığı bilinen, eğitimci sıfatından oldukça uzak bu şahıs, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır Bugün bu atamayı yapanlar, 5 yıl önce 45 çocuğun cinsel istismara uğradığı Ensar Vakfı’nı, ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyerek aklamaya çalışanlarla aynı yerdedirler” dedi.

ÜLKENİN GELECEĞİNE İHANET

Eğitim başta olmak üzere her alanda liyakatın ön planda tutulması gerektiğini kaydeden Bayar açıklamasını şöyle sürdürdü, “İktidara geldiği ilk günden bu yana liyakat kavramını yok sayan, atamalarda ve ihalelerde ‘eş, dost, akraba’ kontenjanını ön planda tutarak eğitim başta olmak üzere birçok alanda kaliteyi yerle bir eden AKP zihniyeti; vakıf, dernek, cemaat, tarikat mensuplarının devlet içerisinde kadrolaşmasından dersini almamış olacak ki, halen daha bu kadrolaşmalara müsaade etmekte, hatta kendi eliyle yapmaktadır! Bu anlayış ülkemizin geleceğine yapılan büyük bir ihanettir! Derhal bu yanlışlardan geri dönülmeli”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: