Antalya
25.01.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Zeybek soru önergesi verdi / İnönü'ye hakaret eden okul müdürü ödüllendirilecek mi?
Zeybek soru önergesi verdi /  İnönü'ye hakaret eden okul müdürü ödüllendirilecek mi?

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’ye sosyal medya yoluyla hakaret eden Mahmutlar İlkokulu Müdürü Mehmet Uyar’ın derhal görevden alınması gerektiğini belirterek, konu hakkında soruşturma açılmamasını eleştirdi.

 

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, 2. Cumhurbaşkanı ve Kurtuluş Savaşı Kahramanı İsmet İnönü’ye sosyal medya hesabından hakaret eden Antalya’nın Alanya ilçesi Mahmutlar İlkokulu Müdürü Mehmet Uyar’ın hala neden görevden alınmadığını TBMM’ye verdiği bir soru önergesi ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

ÖDÜLLENDİRİLİCEK İDDİASI

Alanya ilçesi Mahmutlar İlkokulu Müdürü Uyar’ın,  İnönü’ye hakaret içeren sosyal medya paylaşımı için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hala soruşturma açılmamasını eleştiren CHP’li Zeybek soru önergesinde okul müdürünün terfi edeceği iddialarına yer verdi. Zeybek,  “Alanya Mahmutlar İlkokulu Müdürünün, Kurtuluş Savaşı Kahramanı ve 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’ye dair yaptığı hakaret içeren sosyal medya paylaşımı terbiye sınırlarını aşmaktadır. Bir öğretmenin kendi tarihini bilmemesi, saygı duymaması kabul edilemez. Ayrıca bahse konu olan okul müdürünün, Alanya Öğretmenevi Müdürü olmak istediği ve bu makama atanacağı iddiaları mevcuttur,.İsmet İnönü’ye hakaret eden bir öğretmene hala soruşturma açılmayıp, ceza verilmiyorsa bir beklenti ve korumaya sahip olduğunu düşündürtmektedir.” dedi.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Alanya’da, içinde siyasilerin ve bir belediye meclis üyesinin de olduğu kişilerin, müdüre sosyal medyadan destek verdikleri bilgisini aldıklarını belirten Rafet Zeybek şunları söyledi: “ Kurtuluş Savaşı Kahramanımız İsmet İnönü’ye hakaret eden şahsı savunan Belediye Meclis Üyesi’nin mensubu olduğu partinin “milliyetçi” olması ise başka bir vahim durumdur.  Bu okul müdürü derhal görevden alınmalıdır. O makamlara gelmesinde emeği olan tarihimizin en önemli devlet adamlarından İsmet İnönü’ye yapılan saygısızlık cezasız kalmamalıdır. Bu olayın takipçisi olacağız.”    

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: