Antalya
22.01.2021
A

Antalyaspor’da Öztürk ailesinin görevi bırakmasının ardından Mustafa Yılmaz başkanlığında yapılan toplantı, camianın yüreğine su serpti. Takımın mevcut borçlarının neredeyse yüzde90’ını ödeyeceğini söyleyen Öztürk ailesinin Antalyaspor’a destek vermeye devam edeceğini söyleyen Yılmaz, birlik ve beraberlik mesajı verdi, kenetlenme çağrısı yaptı.

Öztürk’lerin görevi bıraktığı gün yazdığım yazıda Öztürkler’e sorular sormuştum. Yaptıkları açıklamalar ve Mustafa Yılmaz’ın teyit ettiği konular birçok sorumun cevabı niteliğindeydi.

‘Beyan esastır’ ve böylesine önemli bir ailenin verdiği söze itibar etmekten başka seçeneğimiz yok.

Önceki gün Mustafa Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıda, puzzle’in birçok parçası yerine oturdu.

Dernek ve Vakıf yöneticileri, Öztürk ailesinin borçları ödeyeceklerine dair teminat istemelerine, Mustafa Yılmaz, “Gerek yok” cevabı verdi.

İstifanın zamanlamasını hatalı bulan yöneticilere ise Yılmaz, “İstifa tek taraflı bir müessesedir ve saygı duymalıyız” diye ikna etti.

Bunlara benzer birçok soru, Mustafa Yılmaz tarafından, tatmin edici bir şekilde cevaplandırılınca, dernek ve vakıf yöneticileri kendi aralarında, “Dediklerini yapsınlar, Öztürk ailesinin heykelini dikelim” fikrinde birleşti.

Ancak toplantının sonunda, bir yöneticinin sorusu ve soruya verilen cevap, baştan sona olumlu geçen diyalogları havada bıraktı.

Masadaki yöneticilerden birisi, “Bu kadar büyük borç yükünü ödeyeceğini söyleyen Öztürk ailesine inanıyoruz. Camia içinde kafası karışık olan insanlar var. Bu istifhamları sona erdirmek için, transfer tahtamızın açılması için gerekli olan 4 Milyon Euro borcu ödesinler, kimsenin aklında soru işareti kalmasın” teklifinde bulundu.

Mustafa Yılmaz bu teklife yanıt vermeye hazırlanırken, yönetimde yer alan Osman Demren, “Takımın transfere ihtiyacı yok” diyerek tartışmayı sonlandırdı.

O ana kadar olumlu bir havada geçen ve Öztürk ailesine hayranlıkları artan yöneticilerin, bu cevap karşısında kafaları karıştı.

Oysa toplantının başından itibaren, puzzle’ın tüm parçaları birleşmiş, Antalyaspor’un gelecek fotoğrafı tam ve net olarak ortaya çıkmıştı. Osman Demren’in cevabı, fotoğrafın bütününden dev bir parçayı uçurup gitti.

Ersun Yanal’ın bir stoper ve bir golcü istediği bilinirken, transfere ihtiyaç olmadığının söylenmesi haklı olarak kafaları karıştırdı.

Toplantıya katılan yöneticiler, korku ile umut arasında gidip gelen duygularını tartıyor. Çünkü Öztürk ailesinin rahatlıkla ödeyebileceği borç, Antalyaspor’un ödeyerek bitiremeyeceği kadar büyük.

Geçmiş dönemlerde görev alan ve görevi sona erdikten sonra maçlara bile gelmeyen yöneticiler gördü bu camia. Yaşanan tedirginlik ve endişenin sebebi belki de bu.

Borçların ödenme zamanı geldiğinde Öztürk ailesine ulaşamamaktan korkuyor mevcut yöneticiler.

Mustafa Yılmaz’ı iyi tanıyanlar ise bu endişeden uzak. Kişiliği, iş hayatındaki saygınlığı ve Antalyasporluluğu tartışılmayan Mustafa Yılmaz’ın, bu kadar büyük bir borç yükü varken, Öztürk ailesine kefil olacak kadar güvenmeyeceğini belirtiyorlar.

İşin özü, büyük bir krizin eşiğinden dönen Antalyaspor’da, genel anlamda Öztürk ailesine güven hakim. Ancak Osman Demren’in bir sözü, birçok yöneticinin kafasında büyük bir soru işareti olarak yerini aldı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok