Antalya
24.01.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Manavgat’a yeni hastane yapılsın
Manavgat’a yeni  hastane yapılsın

Manavgat Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek kurumdaki sorunları yerinde inceleyen CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Daha önce defalarca verilen sözler tutulmalı ve Manavgat’a 500 yataklı A sınıfı bir hastane kazandırılmalıdır” dedi. 

 

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ve ilçe yöneticileri ile birlikte ilçede bir dizi ziyarette bulundu. Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin’i ziyaret ederek üreticilerin sorunları hakkında bilgi alan Arı, daha sonra İbrahim Sözen Caddesindeki işyerlerini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.

 

BU HASTANE İLÇEYE YAKIŞMIYOR

Daha önce defalarca dile getirdiği Manavgat Devlet Hastanesi’ndeki sorunları yerinde görmek üzere kurumu ziyaret eden Arı, Başhekim Mehmet Çınar ile bilgi alış verişinde bulundu. Ziyaretlerinin ardından CHP İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Cavit Arı,   “Yoğun göç alan, turizm ve tarımsal üretimle ekonomiye büyük katkı sağlayan Manavgat ilçemize mevcut hastane hiç yakışmıyor. Bu konuyu daha önce de gündeme getirmiş ve soru önergesi vermiştim. Geçtiğimiz haftalarda, her tarafı dökülen, kapı ve pencereleri kırılmış ve dökülmüş olan Manavgat Devlet Hastanesinin resimlerini, gerek sosyal medya üzerinden gerekse basın aracılığıyla paylaştık.  Yetkilileri bu noktada bir kez daha düşünmeye sevk edelim istedik. Ancak konu hakkında bir çalışma başlatılmadı” dedi.

 

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Geçtiğimiz dönemlerde ilçeyi ziyaret eden iktidar mensubu siyasetçilerin, defalarca yeni hastane sözü verdiklerini ancak bu sözlerini yerine getirmediklerini  vurgulayan Arı, “Sayın Bakan Fahrettin Koca’ya, Manavgatlı hemşerilerim adına bir kez daha seslenmek istiyorum: Gelin, Manavgat’a 500 yataklı A sınıfı bir hastaneyi hep beraber kazandıralım. Manavgat’ın bu kötü görüntülerden kurtarılması ve her türlü tedavinin yapıldığı bir hastanenin ilçeye kazandırılması hepimizin beklentisidir. 2021 yılı içinde bu hastaneni yapılmalıdır. Sonuna kadar konunun takipçisi olacağız.”  diye konuştu. HABER MERKEZİ

Arı’dan yeni önerge

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı,  Manavgat Devlet Hastanesi ile ilgili verdiği soru önergesine tatmin edici bir cevap bulamayınca önergesini bir kez daha yeniledi.

Arı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması talebiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde,  “Her seçim döneminde dile getirilen ancak yerine getirilemeyip adeta halkı cezalandırılan Manavgat’a yeni bir hastane yatırımı projeleriniz arasında bulunmakta mıdır? Yoksa neden yoktur? Varsa, Manavgat halkının mağduriyetine son vermek amacıyla 500 yataklı “A” sınıfı yeni bir hastane yatırımına ne zaman başlanacaktır? “ diye sordu.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: