Antalya
24.01.2021
A
GÜNCEL , EKONOMİ
Turizm sektörü çıkış yolu arıyor
Turizm sektörü  çıkış yolu arıyor

PANDEMİ sürecinde zor günler yaşayan turizm sektöründe, aşılamanın başlamasıyla 2021 sezonunun nisan ayında açılması hedefleniyor. Tur operatörleri, seyahat acenteleri ve oteller, yüzde 50'ye varan erken rezervasyon indirim kampanyaları başlattı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, bu yıl için özellikle iç pazarda konaklama tesisleri ve seyahat acentelerinin yaptığı ortak çalışma neticesinde, tatilden bir gün önce tatil iptal edilse bile ödenen paranın tamamıyla geri alınabileceği iade garantisi sağlandığını söyledi.

YÜZDE 50'YE VARAN İNDİRİM

Kampanyalarla çok düşük ücretlere erken rezervasyon yaptırılabileceğini belirten Atmaca, "Bunu otelciler olarak biz de kabul ettik. Acentelerle erken rezervasyon dönemini iyi kullanmak ve daha fazla rezervasyon almak için böyle bir çalışma içerisine girdik" dedi. Yüzde 40- 50'lere varan erken rezervasyon fiyat avantajlı kampanyalar olduğunu anlatan Ülkay Atmaca, "Bu çok ciddi bir rakam, şimdiden tatilinizi doğru zamanda planlar ve doğru partnerle çalışırsanız yüzde 50'lere varan indirimler söz konusu. 2021 yazında indirimli tatilden yararlanmak için en ideal zaman. Otel fiyatları içinse 'çok yükseldi' diyemem. Ama maliyetlerimizde çok ciddi artış var. En yakın örneği asgari ücrete yüzde 21.56 zam geldi. Elektrik, suya gelen zamlar, konaklama sektörünün giderleri arttıkça fiyatlara da yansımak zorunda kalıyor. Fiyatlarımız arttı ama çok büyük boyutlarda değil" dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: