Antalya
19.01.2021
A

Antalyaspor A.Ş. Başkanı Ali Şafak Öztürk ile Antalyaspor Derneği ve Vakfı Başkanı Fikret Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak takımı bıraktıklarını belirtti.

Yazılı açıklamada, borç batağındaki kulübü borçsuz, sorunsuz, her yaş kategorisinde milli oyuncusu olan ve ligin en başarılı takımlarından biri haline getirdiklerini belirten Öztürk ailesi, “Bitik kulübü düzelttik, Dünya kulübü olarak bırakıyoruz” anlamına gelen cümleler kurmuş.
Sezon başından itibaren dile getirdiğim bazı konuları tekrarlamanın anlamı yok. Pahalı bir fantezi kuruldu, altında kalındı.

Daha önce iki damla gözyaşı döküp bırakan, sonra kahraman gibi gelen Ali Şafak Öztürk’e bazı sorular sorup, takdiri kamuoyuna bırakayım:

Daha önce istifa ettiğinizde neden istifa ettiniz, sizi istifaya zorlayan sebepler neydi?

Tekrar göreve gelmeye nasıl ikna oldunuz, göreve gelirken aile olarak yıpranacağınızı hesap edemediniz mi? Bu hesabı yapabilecek öngörüye sahip değilseniz iş hayatınızda nasıl bu kadar başarılı oldunuz?

Pahalı fantezilerinizden Samir Nasri’nin 4 Milyon Euro’ya yakın alacağı olduğu, taksitlendirmeyi kabul etmeyip parasının tamamını peşin olarak istediği için harcama limitinin kalmadığı doğru mu?

4 yılda 8 teknik adamla çalışırken projeniz neydi?

Akıllı ve başarılı bir işadamısınız. Sadece Samir Nasri’ye ne kadar para ödendi, ödenen para karşılığında ne kadar verim alındı? Kendi işletmelerinizi de bu mantıkla mı yönetiyorsunuz?

Lukas Podolski, Samir Nasri, Jeremy Menez, Nuri Şahin imza atarken, “Başkanın projesini beğendim, geldim” dediler. Tam olarak projeniz neydi, projenin ne kadarını hayata geçirerek görevi bırakıyorsunuz?

Ersun Yanal’a 3.5 yıllık imza attırdınız, ilk 1.5 sezon camiadan sabır istediniz. Camianın gösterdiği sabrın yüzde 10’unu siz niye gösteremeden gidiyorsunuz? Aradan geçen iki aylık süreçte neler değişti?

Basın açıklamasındaki rakamları bir kenara bırakırsak, Antalyaspor’un bankalara, piyasaya, eski ve mevcut futbolculara toplam borcu ne kadar? Mevcut takıma ödenecek paraları da hesaba eklersek, sezon sonuna kadar Antalyaspor’un kaç paraya ihtiyacı var?

Aile olarak kefil olduğunuz borçlar nedeni ile kulübe sıkıntı yaşatmayacağınızın, gelirlerine temlik koydurtmayacağınızın garantisini verebilir musunuz?

İkinci kez yönetimi bırakıyorsunuz ve nedenini yine tam olarak bilmiyoruz. Birkaç yıl sonra tekrar göreve gelmeyi düşünüyor musunuz?

Takım seri galibiyetler aldığında bahsettiğiniz ‘Avrupa’ ve ‘şampiyonluk’ söylemlerinize inanmıştık. Bu söylemlerin akıbeti ne oldu?

Daha önce yönetiminde yer aldığınız Mersin İdman Yurdu’nun mevcut hali ortada. Antalyaspor’u aynı akıbetin beklemediğine kamuoyunu ikna edebilir misiniz?

Bodrumspor Yönetimi’ni alırken kamuoyunda konuşulanlara inanmak istemedik. Mersin, Antalya derken Bodrum’dan sonra başka takım projeleriniz var mı?

Her şey bir yana… Aşık olduğunuzu söylediğiniz Antalyaspor’u sezon yarı bile olmadan bırakırken gerçek niyetiniz nedir? İnsan sevdiğine bundan daha büyük kötülük yapabilir mi?

Net rakam alamadığımız için söylentilere göre yorum yapıyoruz. Antalyaspor’un borcunun 600 Milyon ile 900 Milyon TL arasında olduğu söyleniyor. Bu rakamlar doğru mu? Doğruysa kulübü yönetecek birilerinin çıkmasını bekliyor musunuz, değilse siz niye bırakıyorsunuz?

Son sorum: Takımı en iyi tanıyan sizsiniz. Antalyaspor’un akıbetinin Mersin İdman Yurdu gibi olmayacağının garantisini veriyor musunuz?

Paylaş
ETİKETLER:
Yok