Antalya
19.01.2021
A
GENEL , POLİTİKA
CHP heyeti, esnafı dinledi
CHP heyeti, esnafı dinledi

CHP İl Başkanı Bayar’ın önderliğindeki parti heyeti, kent merkezindeki esnafı ziyaret ederek sorunları dinledi. Bayar “Esnafımız stopaj, vergi, faiz indirimi beklerken AKP hükümeti esnafın kirasının onda biri dahi etmeyecek ‘kira yardımı" yapıyor’ dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nusret Bayar, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanvekili Hüseyin Sarı, Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ve kadın kolları başkanları ile birlikte Doğu Garajı, Kalekapısı, İki Kapılı Han ve Kapalıyol’daki işyerlerini ziyaret ederek  esnafın sorunlarını dinlediler.

ESNAF SAHİPSİZ BIRAKILDI

Esnaflar ile görüş alışverişinde bulunan Bayar, “Esnaf yıllardır vergisini, stopajını ödüyor, bu ülkenin ekonomisine katkı sağlıyor. Ne için devlete yığınla vergi ödüyor bu esnaf? Salgın hastalık, doğal afet gibi olağanüstü durumlarda devlet kendisine sahip çıksın, destek versin istiyor. Ancak esnafın, vatandaşın verdiği vergi, esnafın sıkıntısını çözmek için değil; akıbeti belli olmayan vakıflara ve derneklere kaynak yaratmak için, 5’li çetenin ihalelerini kolaylaştırmak için, yandaş patronların borçlarını silmek için kullanılıyor! Bu bozuk düzen; böylesi zor günlerde sahipsiz bırakılan esnafın, ekmeğini çöpten arayan vatandaşın iradesiyle son bulacak!” diye konuştu.

HESABI SANDIKTA SORULACAK

İki Kapılı Han’da ve bir çok bölgede esnafın işyerini kapatmak zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Esnafımız stopaj, vergi, faiz indirimi gibi işe yarar ve gerçekçi destekler beklerken AKP hükümeti; esnafın kirasının onda biri dahi etmeyecek şekilde ödeme yapıyor. Bunun adına da ‘kira yardımı’ diyor. Her geçen gün bir işyeri daha kepenk kapatırken, çalışan esnaf kara kara borçlarını, evine götüreceği ekmeği düşünürken; yandaş patronların, Katarlı şirketlerin milyonlarca liralık vergilerini silenler, seçim günü geldiğinde yüzüstü bıraktıkları esnaftan, kuru ekmeğe muhtaç bıraktıkları vatandaştan en güzel karşılığı alacak ve tarihe karışacaklardır. Biz ise Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Cumhuriyet'in ilk gününden bugüne olduğu gibi esnafın, çiftçinin, işçinin, garibanın her koşulda arkasında duracak, destekçisi olacağız! Bu ülkenin zenginliklerini 5'li çetelere değil, ülkenin gerçek sahiplerine, halkına armağan edeceğiz!” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: