Antalya
17.01.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
İYİ Parti’den Antalya raporu
İYİ Parti’den Antalya raporu

İYİ Parti genel başkan yardımcıları İsmail Tatlıoığlu, Erhan Usta ve Ümit Özlale, Antalya’da  düzenledikleri toplantılarda tarımın ve turizmin sorunlarını masaya yatırdı.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Antalya’da tarım ve turizmin sorunlarını masaya yatırdı. Ziyaret ve toplantılara, Antalya milletvekilleri Hasan Subaşı ve Feridun Bahşi de katıldı. Kentte çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek ekonomi politikalarını anlatan İYİ Parti heyeti, ilçe başkanları, yönetimleri ve ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HEDEF 50 BİN ÜYE

Antalya teşkilatının seçimlerini tamamlayarak kurumsal yapıya kavuştuğuna dikkat çeken İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “16 binlerde aldığımız üye kaydımızı bugün 19 binlere taşıdık. Gece gündüz durmadan istişare halinde çalışıyoruz, Antalya’da 50 bin üyeye ulaşacağız. Antalya’da birinci parti olacağız, iktidar olacağız” diye konuştu.

DEMOKRASİ OLMADAN OLMAZ

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu,  “Şu an Türkiye’nin önünü tıkayan bir atmosfer vardır. Demokrasinin olmadığı, yargının yerlere düştüğü bir ülkede ekonomi olmaz. Sayın il başkanımızın söylediklerine yürekten katılıyor, Antalya’yı tebrik ediyorum. Türkiye’yi yönetmek için iktidar olmak gerekiyor. Antalya’da birinci parti olmak gerekiyor. Milletvekillerinin çoğunu almak gerekiyor” dedi.

ETKİN TANITIM YAPACAĞIZ

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale ise  Antalya’da tarım ve turizm sektöründe yaşanan sorunlara değindi. Özlale, “Biz iktidara gelince dijital turizme uygun yerel ve ulusal düzeyde tanıtımlar yapacağız. Ekoturizm, kongre ve sağlık turizmi, kültür, doğa turizmini destekleyeceğiz. Turizmdeki mevcut kaliteyi yükselteceğiz. Kurulan ‘İl Tanıtım Ajansı’nı işlevsel hale getireceğiz” diye konuştu. 

EKONOMİ DAHA KÖTÜYE GİTTİ

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta ise, pandemiden etkilenen kesime yeteri kadar yardımın ve desteğin verilmediğine dikkat çekti. Usta şunları söyledi, “Bizim gibi ülkelerde milli gelirlerin yaklaşık yüzde 6’ı kadar yardım yapılmıştır. Yani 300 milyar lira yardım yapması beklenen hükümet, bütçeden 8 milyar lira yardım yapmıştır. Böylece zaten kötü olan ekonomi, pandemi ile birlikte olağanüstü kötüleşmiştir” 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: