Antalya
15.01.2021
A

Ortadoğu’da Suriye, Irak, İran, İsrail, Türkiye, ABD, Katar, S.Arabistan, BAE, Yemen, Kıbrıs hatta Çin bile konuşuluyor ancak tüm gelişmelerin merkezinde olan bir devlet var ki hiç konuşulmuyor. Yok sayılmıyor yok ediliyor!

Filistin!

Gündeme mütareke basını tarafından Katar ambargoları(!) kaldırıldı haberi verildi. Düşünün Katar’ı, Müslüman Kardeşler Teşkilatı yönetiyor ama ne gariptir ki sözde ambargo uygulayan (Mısır hariç) ya da destekleyen ülkelere bakıyorsunuz onları da Müslüman Kardeşler Teşkilatı yönetiyor! Bakıyorsunuz ABD BOP’ta Müslüman Kardeşler Teşkilatını kullanıyor! Hepsi de bölgede ABD-İsrail ile işbirliği yapıyor.

Basında İsrail ile normalleşme anlaşmaları diye geçen esas adı Abraham/İbrahim Anlaşmaları olan ve hukuki karşılığı İsrail’i “tanıma” olan bu anlaşmalar sadece İran’ı yalnızlaştırma değil Filistin’i yok etme anlaşmasıdır. ABD ve İsrail’in tanımadığı Filistin Devleti’nin İsrail tarafından tamamen ilhakının yolu açılmıştır.  2017’de İstanbul’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesinde ABD projesi olan Kudüs’ün “doğu-batı” diye bölünmesi kararı alınmıştır. Mazlum Filistin halkına bundan daha büyük bir ihanet yoktur!  Ortadoğu’daki Arap ülkeleri ve Türkiye, Filistin’i sözde bile savunmuyorlar… Benim için Kudüs Filistin’in başkentidir ve Filistin işgal altındadır. Ortadoğu’da ABD emperyalizmine hizmet edenlerin yatacak yeri yok!

Angelina Jolie yetmedi Papa Francis geliyor!

2018’de Angelina Jolie BM Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olarak Irak’a gelerek Musul’u ziyaret etmişti.  5-8 Mart 2021 tarihinde de Papa Francis Irak’a geleceğini duyurdu. Hz İbrahim Bağdat yakınlarındaki antik Sümer şehri olan Ur doğumludur. Abraham/ İbrahim Anlaşmalarının adı herhalde boşa konulmamış! Hz İbrahim Ur’da yani Mezopotamya’da doğmuş, Kâbe’yi yeniden inşa etmiş ve Kudüs’e yakın El Halil şehrinde hayatı son bulmuş…

İşin özüne gelince; ABD emperyalizmi yakıp yıktığı ülkelerin son durumunu meşrulaştırmak için ya ünlü isimleri ya da kutsal simgeleri kullanıyor.

Papa parçalanmış Irak’a son noktayı koymaya gidiyor…

Bedenlerin İnterneti

ABD hükümeti (Çin ve Küba’yı kastederek) yurtdışındaki diplomatlarının, ailelerinin ve elçilik çalışanlarının yaşadığı sağlık sorunları üzerine 2020’de The National Academies Press’ten bir çalışma yapmasını istemiş ve yayınlanan raporda yönlendirilmiş mikrodalga radyasyonuna maruz kaldıkları tespit ediliyor.  Yani ortam dinlemenin en gelişmiş halinden bahsediyorum. Her ne kadar Çin ve Küba reddetmiş olsa da Ağustos 2020’de Hindistan-Çin gerginliğinde, Çin’in mikrodalga silahı kullandığı basına düşmüştü. Elbette aynı teknoloji belki de fazlası ABD’de de vardır.

Teknoloji almış başını gidiyor. Whatsapp’tan ne istedik de vermedi de biz çıkıyoruz?

Bu arada 2020’nin Eylül ve Kasım ayları arasında Merkez Bankası toplam 66,4 ton altın satmış!

Kuyuda damla dahi yok… 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok