Antalya
14.01.2021
A
GENEL , POLİTİKA , YAŞAM
Zübeyde Hanım anıldı
Zübeyde Hanım anıldı

Ebedi Liderimiz Atatürk’ün validesi Zübeyde Hanım, vefatının 98’inci yıldönümünde kendi adına yapılan anıtta düzenlenen törenle anıldı. Törene katılan CHP Kadın Kolları Başkanı Deveci “Bu cesur Türk kadınının hatırası karşısında saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerli anneleri Zübeyde Hanım’ın vefatının 98’inci yıl dönümü nedeniyle Işıklar Caddesi Atatürk Evi yanında bulunan Zübeyde Hanım Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. Törene katılan CHP Kadın Kolları Antalya İl Başkanı Nilüfer Deveci, yaptığı açıklamada “Zübeyde Hanım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinin en değerli figürlerindendir. Cumhuriyetin kurucusunun annesine yaraşır bir onurla dik durmuştur. Cumhuriyeti dünyaya getiren bu cesur Türk kadınının hatırası karşısında saygıyla eğiliyoruz” dedi.

 

OMUZ OMUZA MÜCADELE

 

Deveci açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz kadınlar karanlıktan aydınlığa doğru yürürken, ardımızda çocuklarımız için daha güzel bir ülke bırakmanın umudunu yeşertiyoruz içimizde. Kadınlarımız, asıl sahibi olduğu vatanın üzerine bulaşmış kadını aşağılayan ve etkisizleştirmeye çalışan zihniyeti temizlemeyi başaracaktır.

Kadınlarımız artık kendi güçlerinin farkına vardılar. Artan kadına şiddet vakaları ve kadın cinayetleri, toplumsal cinsiyet ayrımcılığına karşı kadınlarımız omuz omuza mücadele ediyor. Bizlerde Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bu mücadelede ön saflarda yer alıyoruz. Kadınlarımız her koşulda cumhuriyet kazanımlarından ayrılmayacak, bilimin ve aklın ışığından ayrılmadan Atatürk’ümüzün mirasına sahip çıkarak; bizleri umut dolu özgür yarınlara ulaştıracak nesilleri yetiştirmeye azim ve kararlılıkla devam edecek ve bu karanlık günlerden hep birlikte çıkacağız.” HABER MERKEZİ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: