Antalya
12.01.2021
A
GENEL , YAŞAM
Yaşam Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk / Araçtan inmeden PCR testi yapılıyor
Yaşam Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk / Araçtan inmeden PCR testi yapılıyor

Yaşam Hastaneler Grubu, pandemi sürecinde de sağlık hizmetlerinde yeni çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Grup, 6 şubesi ile hastaneye girmeden, aracınızın içinde PCR testi hizmeti vermeye başladı.
 

Bu hizmeti ile pandemi döneminde hastanelere girmekten çekinenlere hitap eden Yaşam Hastaneler Grubu, 6 şubesinde aracınızdan inmeden test yapılacak alanlar oluşturdu. 6 hastanede de görevlendirilen ekipler ve tabelalar, arabada COVID-19 test alanı yönlendirmesi için insanlara yardımcı oluyor.

6-12 SAATTE SONUÇ

Özel kıyafetli sağlık görevlileri test hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra önce ağızdan sonra burundan sürüntü örneği alıyor. Test sonucu, başvuru formunda hastaların belirttiği e-mail adresine 6 ile 12 saat arasında iletiliyor. Test yaptıranlar, e-nabız üzerinden de test sonucuna ulaşabiliyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Konu hakkında bir açıklama yapan Yaşam Hastaneler Grubu Tıbbi İşler Direktörü Uzm. Dr. Cengiz Denizer; “Pandemi sürecinde ihtiyaç duyulabilecek sağlık hizmetlerine daha rahat ulaşılması için dünyada değişen sağlık uygulamalarını takip ediyor ve hastanelerimizde uygulamaya alıyoruz. Bu uygulama Türkiye’de ilk olarak Yaşam Hastaneler Grubu’nda gerçekleştirilmektedir” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: