Antalya
11.01.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Kepez’de kira tartışması
 Kepez’de kira tartışması

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Kepezaltı -Santral Mahallesi’nde konutları kentsel dönüşüme giren 2 bin 658 hak sahibinin kiralarının ödenmemesi ilgili sorumluluk Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na aitken bu konuda suçun Büyükşehir Belediyesi’ne atılmak istendiğini vurguladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Kepezaltı-Santral mahallesi’ndeki kira krizi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Birileri kalkmış Kepezaltı Santral Mahallesi ile ilgili CHP'nin halkımızın duyguları ile oynadığını söylemiş. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli ve rezerv yapı alanlarında kira yardımı süresi 36 aydan 48 aya çıkartıldı. Bu nedenle 48 ay süresince sorumluk Bakanlıkta olup Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir yükümlülüğü yoktur. Yani vatandaşlarımıza kira yardımı yapılmasının CHP’li Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi yoktur! Buna rağmen uzatılan süre içinde kira ödemesi yapılmadığı için 2.658 hak sahibi vatandaşımız mağdur olmasın diye geçtiğimiz yıl şubat, mart ayı kiralarını Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ödemiştir! Ama takdir edersiniz ki belediyenin de kaynakları bellidir!" dedi.

 

MAĞDURİYETİ GİDERİN

 

Büyükşehir Belediyesi AKP'den CHP'ye geçtiği için mi kira yardımını kestiniz diye soran Kurnaz," Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 30 Kasım’da onaylamış olduğu kira yardımı hala ödemedi! Acaba kim vatandaşlarımızın duyguları ile oynuyor?  Onlar konuşur AKP yapar! diyeceğinize hükümet olarak üzerinize düşeni yapın vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderin! Sizler Vakıflar üzerinden kendinize pay çıkarıp gelir ve kaynaklarınızı artırmaya çalışırken Antalya milletvekilimiz Cavit Arı mecliste vatandaşlarımızın kira yardımını alabilmesi için uğraştı. Merak etmeyin kısa sürede de kiralar hak sahiplerine verilecek! Sadece konuşuyor dediğiniz CHP vatandaşlarımızın mağduriyetini giderdi" diye konuştu.

10 AYLIK KİRALAR ÖDENSİN

Vatandaşın boş laflara karnının tok olduğunu belirten Kurnaz, "Kimin konuştuğunu, kimin icraat yaptığını vatandaşlarımız görüyor! Zor günlerden geçiyoruz. Evine ekmek götüremezken bir de kira yükünün altında ezildi vatandaşlarımız! Doğruları söylemek vatandaşlarımızın mağduriyetini dile getirmek ve çözüm üretmek için çabalamak birilerinin işine gelmemiş anlaşılan! Kepez Kentsel Dönüşüm mağduru yapılan vatandaşımıza yasal hakkı olan ve de Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ödenmesi gereken 10 aylık kiraları ödeninceye kadar bizim mücadelemiz devam edecektir. Bizim görevimiz Kepez ve Santral Mahallesi halkının bu sorunun çözülmesi için uğraşmaktır. Uğraştık. Uğraşmaya da devam edeceğiz" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: