Antalya
10.01.2021
A
GENEL , POLİTİKA
İYİ Parti’den batı çıkarması
İYİ Parti’den batı çıkarması

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Başaran, İl Divan Kurulu ile birlikte Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde esnafları tek tek dolaşarak sorunları dinledi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, il divanı ile birlikte Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.  Başaran ziyaret ettiği tüm esnaflara bayrak hediye etti.

ESNAF İŞ YAPAMIYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in esnafların ve vatandaşların yaşadığı sorunlar noktasında çok hassas olduğunu vurgulayan Başkan Başaran, “Biz de Genel Başkanımız gibi gibi ilçe ilçe esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Esnaflarımız çok zor durumda. Çiftçilerimiz sıkıntı içerisinde. Dükkanların çoğu ya kapalı, ya da iş yapamıyor. Vatandaşlarımızın alım gücü tükenmiş durumda. İş yerlerini açamadıkları için evlerine ekmek götüremeyen, sigortalarını ödemeyen esnaflarımız var” dedi.

5 MÜTEAHHİDE ÇALIŞIYORLAR

Kahveciler, lokantacılar, servisçiler ve nakliyeciler esnaf grupları pandemi yasakları nedeniyle mağdur edildiğine dikkat çeken Başkan Başaran, “Asgari ücret 3 bin lira olsun dedik, yapmadılar. Esnafın kredileri ertelenmeli dedik, dinlemediler. Sigorta, vergi gibi borçlar uzun vadeli ertelensin dedik, yapılandırmayı tercih ettiler. Asgari ücrete sözde zam yaparken, ülke insanının temel ihtiyaçlarına da yeni yıl ile birlikte zam yüklediler. 5 müteahhide yaptıklarının binde birini vatandaşı için yapsalar ona bile razıyız” diye konuştu.

BORÇ YÜKÜ AĞIRLAŞIYOR

Vatandaşın yeni yıla da borç yükü ile girdiğine dikkat çeken Başkan Başaran, asgari ücrete kimseyi memnun etmeyen ve ülke gerçekleri ile alakalı olmayan değerlere göre zam yapılırken, ertesi sabaha vatandaşın yine zamlı tarifelerle uyandığını söyledi. 2021’in de doğalgazdan, elektriğe, emlak vergisinden motorlu taşıtlar vergisine hayatın her alanında bol zamlı bir yıl olduğunu söyleyen Başkan Başaran, asgari ücretlinin zamların üstesinden nasıl geleceğini kara kara düşündüklerini ifade etti.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: