Antalya
05.01.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
İl Başkanı Demir: 50+1’i sağlamak imkansız
İl Başkanı Demir: 50+1’i sağlamak imkansız

Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından Türkiye’de 1 yılda 23 partinin siyaset sahnesine katıldığına işaret eden Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir, bu tabloda ilk turda 50+1’i sağlamanın imkansız olduğunu söyledi

 

Gelecek Partisi İl Başkanı Beytullah Demir iktidarın reform söyleminde iç ve dış gelişmelerin etkisini anlattı, Gelecek Partisi’nin kurulmasıyla ortaya çıkan siyasi iklim değişikliğine dikkat çekti. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” modelini, muhalefet blokunda olası ittifak, iş birliği modellerini ve erken seçim ihtimalini değerlendiren Başkan Demir, reform söyleminde ABD ve AB başta olmak üzere dış gelişmelerin etkisini, “Konjonktürel dalgaların üstünde sörf yapma” niyeti olarak nitelendirdi.

1 YILDA 23 PARTİ KURULDU

Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından Türkiye’de 1 yılda 23 partinin siyaset sahnesine katıldığına işaret eden İl Başkanı Beytullah Demir, bu tabloda ilk turda 50+1’i sağlamanın imkansız olduğunu söyledi. Başkan Demir parlamenter sistem önerisiyle ilgili de, “Sistemin işlemediğini Cumhurbaşkanı görüyor. Daha önemlisi Cumhurbaşkanının artık tek bir niyeti var, bir şekilde iktidara tutunmak. Zamanla bu sistemin, 50+1’in kendisini tutsak ettiğini görecek. Eminim bir müddet sonra Cumhurbaşkanı alternatif arayışına girmek zorunda kalacak” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: