Antalya
28.12.2020
A
GÜNDEM , SPOR
Yağış izin vermedi
Yağış izin vermedi

Antalyaspor’un dün akşam oynaması gereken Hatayspor maçı, şiddetli sağanak yağış nedeni ile bugün saat 19:00’a ertelendi. Zemini su ile dolan Antalya Stadyumu’nu maç saatinde son kez kontrol eden hakem Ramazan Keleş, topun sekmemesi üzerine maçın tatil ettiğini açıkladı

Antalyaspor’un Süper Lig’in 15.haftasında dün akşam oynaması gereken Atakaş Hatayspor karşılaşması, gün boyu etkili olan ve maç saatinde de etkisini sürdüren şiddetli yağmur nedeni ile ertelendi. Maçtan yaklaşık 1.5 saat önce Antalya Stadyumu’na gelen iki takım futbolcuları ve hakem heyeti, zemini suyla kaplı statta ısınmaya çalıştı. Top sürmenin imkansız olduğu zeminde ısınma hareketlerini dahi yapamayan futbolcular ve iki takımın teknik heyeti, sık sık hakem Ramazan Keleş ile görüşerek maçın akıbeti hakkında bilgi almaya çalıştı.

BUGÜN SAAT 19:00’DA

Maç saatinden önce 2 kez zemini kontrol eden hakemler, maçın başlayacağı saat 19:00’da son kez kontrolde bulundu. Topu havaya atan ve şut çeken hakem Ramazan Keleş, topun sekmediğini ve zeminde ilerlemediğini tespit etti. Maçın gözlemci ve temsilcileriyle de görüşen Keleş, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile de görüşerek maçı bugün saat 19:00’a ertelediğini açıkladı.

ERTELEME İSTEDİLER

Maçtan yaklaşık yarım saat önce açıklamalarda bulunan Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, bu şartlarda futbol oynamanın imkansız olduğunu, sporcu sağlığı açısından da maçın oynanmaması gerektiğini belirtti. Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan da, maçtan önce ısınma hareketlerini bile yapamadıklarını, futbolcuların maça olan konsantrelerinin düştüğünü belirterek erteleme kararı beklediklerini söyledi. Hakem tarafından maçın ertelenmesi, iki takım teknik heyeti ve futbolcuları tarafından da memnuniyetle karşılandı.

11’LER AÇIKLANMIŞTI

Bu arada Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Hatayspor maçı için ilginç bir 11 açıkladı. Takımını, Boffin, Mert, Naldo, Ersan, Kudryashov, Nuri, Hakan, Fredy, Orgill, Sidney Sam ve Lukas Podolski oluşan kadroyla sahaya sürmeyi planlayan Yanal’a karşılık, Hatayspor’un maçtan 1 saat önce açıklanan kadrosu şu şekilde oldu: Munir, Katranis, Rablo Renan, Billong, Popov, Rayane, Ribeiro, Akintola, Traore, Boupendza, Diouf .

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: