Antalya
28.12.2020
A
ARŞİV , SAĞLIK
1 ayda yeşile döndü
1 ayda yeşile döndü

Antalya’nın koronavirüs risk haritası, bir aydır uygulanan önlemler sayesinde kırmızıdan yeşil ve mavi renge dönmeye başladı.

Aralık ayının başından bu yana tüm Türkiye'de olduğu gibi Antalya'da da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte koronavirüsle mücadeleye yönelik alınan ekstra önlemler kendini göstermeye başladı. Kazım Özalp Caddesi, Karaalioğlu Parkı, Falez parkları ve Konyaaltı sahili gibi yaya yönünden kalabalık noktalarda yapılan sosyal mesafe ve maske denetimleri sonrasında, 28 gün önce kırmızı olan risk haritası, yeşile döndü.

Haritadaki renk değişimi sevindirirken, olumlu tablo hastanelerin yoğun bakım ünitelerinin yoğunluk rakamlarına da olumlu yönde yansıdı. Ülke çapında alınan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının yanı sıra, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararları'nın da uygulanmasıyla kentin Antalya'daki koronavirüs riski düşüşe geçti. Aralık ayının ilk haftasından itibaren yüzde 75'lere kadar yükselen yoğun bakım yoğunluğu haritadaki rengin kırmızıdan yeşil ve maviye dönmesiyle azalmaya başladı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: